14. leden 2012

Obsah dílu

Zpětné zrcátko — Vycházky s Václavem Chaloupkem — Miniparlament: Dětské filmy — Cestovatelské okénko: Malí kuchaři ve Francii

Části dílu

00:38
Zpětné zrcátko
  Petr Kopecký se tentokrát ohlédne za těmito událostmi minulého týdne: ocenění Zlatý oříšek, hudební ceny Nuberg, návrat libyjských školáků do školních lavic, vítězství českých tenistů na Hopmanově poháru a návrat medvědů panda do volné přírody.
  02:47
  Vycházky s Václavem Chaloupkem: Leden
   Letošní zima, zatím v posledních letech nejteplejší, zkomplikovala Václavu Chaloupkovi možnost ukázat nám typickou lednovou přírodu. I přesto se budeme mít na co dívat. Trochu netypicky třeba na jarní květiny, které vylákalo na světlo teplé počasí.
   06:10
   Miniparlament: Dětské filmy
    Jedenáctiletá Linda z Prahy se domnívá, že některé dětské filmy by měly mít náročnější obsah. Se svými kolegy a diváky ve studiu se za pomoci moderátorky pokusí v Miniparlamentu tvůrcům poradit, jak na to. Především se ale bude snažit, aby její návrh podpořilo co nejvíc lidí. Jen tak bude mít šanci, po stoprocentním Vojtovi z minula, udržet naději na natočení vlastní reportáže do Zpráviček na toto téma. Takže Lindin návrh je, aby se natáčely náročnější filmy pro děti. Souhlasíte s Lindou?
    10:36
    Cestovatelské okénko: Malí kuchaři ve Francii
     Máte rádi vaření? Pokud nevíte, jak na to, můžete se inspirovat ve Francii. Tam jsou běžné kurzy vaření pro děti už od předškolních let. Zavedeme vás na jeden z mnoha do Zahrady aklimatizace, největšího zábavního parku v Paříži. A protože se kuchařská dílna konala o vánočních prázdninách, tak i recept byl vánoční. Nahlédnout do kulinářského umění nám umožnil ve své reportáži Petr Kopecký.
     14:04
     Soutěž
      Soutěžní otázka pro tento díl Zpráviček zní: jak se jmenuje animovaný film o kryse, která se stane kuchařem v prestižní pařížské restauraci.
      A) Boisson
      B) Champignon
      C) Ratatouille
      SMS ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C zašlete na číslo 906 06 09. Technicky zajišťuje Erika a.s., cena jedné SMS 9,- Kč včetně DPH.
      Tři nejrychlejší správné odpovědi odměníme tričky Zpráviček.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      21. leden 2012

      Zprávičky na sociálních sítích

      Napište nám