Služby v našich službách plus

Statistika v cestovním ruchu

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Víte, jak mohou ve vašem oboru pomoci čísla? Dozvíte se to v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie S. Radun

Dvanáctý díl osmnáctidílné série je věnován zdánlivě tak neatraktivnímu tématu, jakým je statistika v cestovním ruchu. Statistika – to jsou však čísla, která mohou pomáhat. V cestovním ruchu je ovšem stále ještě málo podnikatelů a odpovědných pracovníků, kteří se o její výstupy zajímají a pracují s nimi. Cílem pořadu je proto ukázat, s jakými informacemi statistika pracuje, kde a jak je vyhledává, a také, kde je možné najít důležitá čísla najít a jak s nimi pracovat dál. Při plánování aktivit v cestovním ruchu a při dalším růstu příjmů může být statistika důležitou pomocnicí.

V pořadu vystupují odborníci: Alena Hellerová – ředitelka odboru statistiky obchodu, cestovního ruchu, dopravy, informačních a komunikačních činností Českého statistického úřadu a Jan Tuček, ředitel výzkumné agentury.

Ve scénkách vystupují Richard Fiala, Jiří Marysko a Natálie Řehořová. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář: Alexandra Vebrová a Šárka Kubelková, režie Slobodanka Radun. Kamera: Jan Cabalka.

Chat:

 • Alena Hellerová – V úterý 24. listopadu 2009 od 17:20
  ředitelka odboru statistiky obchodu, cestovního ruchu, dopravy, informačních a komunikačních činností Českého statistického úřadu

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  DobrĂ˝ den, je moĹľnĂ© nÄ›kde zĂ­skat všechny dĂ­ly "SluĹľby v našich sluĹľbách"? DÄ›k…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady