Služby v našich službách plus

Cestovní kanceláře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak to udělat, aby cestovní kancelář byla úspěšná? Odpověď najdete v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie D. Bonaventura

Nový atraktivní osmadvacetidílný vzdělávací cyklus je pestrou mozaikou informací o nejrůznějších odvětvích a tématech, týkajících se cestovního ruchu. Zábavné informatorium je určeno pro běžné uživatele služeb i profesionály, vzdělávající se v oboru. Druhá, osmnáctidílná série – Služby v našich službách plus – je určena především divákům, kteří již mají s tímto oborem nějaké zkušenosti a nebo se v něm vzdělávají. Sedmý díl této série je věnován cestovním kancelářím.

Cestovní kanceláře existují v České republice od 30. let minulého století, ale jejich počet za posledních dvacet let astronomicky vzrostl. V pořadu uslyšíte, jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou, jak se mění trendy v cestovním ruchu a zaměření cestovních kanceláří. Dozvíte se, že „cestovka“ musí ze zákona splňovat několik povinností. Třeba musí mít povinné pojištění proti úpadku. Nepostradatelný je pro ni také kultivovaný, pohotový a cizími jazyky dobře mluvící delegát. O své zkušenosti se v pořadu podělí odborníci i majitelé cestovních kanceláří.

Slovo dostali například tito odborníci: Vlasta Siváková – provozovatelka cestovní kanceláře, Vendula Košťálová – provozovatelka cestovní kanceláře, Filip Remenec – tiskový mluvčí agentury Czech Tourism nebo Blažena Křížová – ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj.

Ve scénkách účinkují Irena Máchová, Jan Antonín Duchoslav, Edita Zákravská, Antonie Brůhová a Dominik Štrop. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář: Martina Komárková, režie David Bonaventura. Kamera: Miroslav Souček a Prokop Souček.

Chat:

 • Tomio Okamura – V úterý 13. října 2009 od 17:20
  viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  DobrĂ˝ den, je moĹľnĂ© nÄ›kde zĂ­skat všechny dĂ­ly "SluĹľby v našich sluĹľbách"? DÄ›k…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady