Služby v našich službách plus

Hotel jsou lidé

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak to udělat, aby měl hotel dobrou pověst? Odpověď najdete v dalším dílu atraktivního vzdělávacího cyklu. Režie J. Střecha

Nový atraktivní osmadvacetidílný vzdělávací cyklus je pestrou mozaikou informací o nejrůznějších odvětvích a tématech, týkajících se cestovního ruchu. Zábavné informatorium je určeno pro běžné uživatele služeb i profesionály, vzdělávající se v oboru. Druhá, osmnáctidílná série – Služby v našich službách plus – je určena především divákům, kteří již mají s tímto oborem nějaké zkušenosti a nebo se v něm vzdělávají.

Druhý díl této série nese název Hotel jsou lidé. Pořad se věnuje podílu pracovníků rezervace, recepce a úklidu na spokojenosti hosta a na dobrém jménu hotelu. Zobrazuje situace, které patří ke stereotypům hotelového života, ale ze kterých by se nikdy neměly vytratit laskavost a osobitost. V každodenním životě hotelového personálu to není vždy úplně lehký požadavek, musí být ovšem bezpodmínečně dodržován. Zásady styku s hosty a nabídky služeb, které uvidíte v tomto pořadu, jsou samozřejmě platné v cestovním ruchu obecně. Slušnost, pohostinnost a snaha vyjít klientům vstříc jsou v každém jeho odvětví nejvyšší devizou, která ve svém důsledku musí přinést zisk. Stručně řečeno – vlídný úsměv a lesknoucí se záchod mohou i z oblastního hotýlku udělat superhotel.

Slovo dostali odborníci Jaroslav Vaculka, prezident Asociace vedoucích ubytovacích úseků, Miroslav Bukva – ředitel hotelu, Alexandr Paul – majitel hotelu, Daniela Nová – obchodní ředitelka, Jaroslava Vyskočilová – vedoucí oddělení housekeeping.

Ve scénkách vystupují Hana Igonda-Ševčíková, Marko Igonda, Petra Doležalová, Dana Verzichová, Lucie Kožinová, Zdeněk Hruška, Tomáš Turek. Komentář čtou Tereza Vinická a Lubor Šplíchal. Scénář a režie: Jiří Střecha, kamera: Filip Havelka.

Chat:

 • Jaroslav Vaculka – V úterý 8. září 2009 od 17:10
  předseda Vzdělávací sekce Asociace hotelů a restaurací ČR

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Robert 24. 10. 2011 08:20

  DVD

  DobrĂ˝ den, je moĹľnĂ© nÄ›kde zĂ­skat všechny dĂ­ly "SluĹľby v našich sluĹľbách"? DÄ›k…

 • 4. 11. 2010 15:48

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • Karel 29. 8. 2010 17:20

  Lzi

  Ten chat s tim kecalkelkem se fakt povedl. Lze tam jedna basen...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 18 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady