Letečtí stíhači v boji II. (11/14)

Tajné zbraně

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Prožijte s válečnými piloty dramatické okamžiky bojového vypětí! Díky realistické animaci se ocitneme nad evropským válčištěm v kokpitu německé raketové stíhačky Komet, útočící na americké bombardéry, i v japonském sebevražedném torpédu Kaiten. Americká dokumentární rekonstrukce

Tajné zbraně zemí Osy i Spojenců měly provést překvapivé útoky, které zvrátí průběh vojenských operací. Sebevražedné ponorky, pilotované raketové stíhačky, rádiem řízené bezpilotní bombardéry. V Německu vyvinuli Messerschmitt Komet poháněný raketovým motorem. Měl tah neuvěřitelných 16,5 kN, které pilota přišpendlily k sedačce. Komet při rozjezdu rychle dosáhl rychlosti 320 kilometrů v hodině. Ve výšce 70 metrů odhodil vzletový vozík. Elektrickou energii pro palubní síť vyráběl generátor poháněný malou vrtulkou na přídi. Pilot zvýšil rychlost na 650 kilometrů v hodině. Po dosažení této rychlosti pilot silně přitáhl a přešel do prudkého stoupání pod úhlem 60 až 70 stupňů. Při obrovském tahu raketového motoru trvalo stoupání do výšky 12 000 metrů tři až tři a půl minuty. Takovému výkonu se žádný jiný letoun ani nepřibližoval. Pilot byl „katapultován“ téměř až do stratosféry. Pilot Kometu mohl pálit z dvojice třicetimilimetrových kanónů v kořenech křídel. Tříštivě trhavé granáty ničily křídla amerických bombardérů.

V Japonsku přišli zase s útoky miniponorkami – vlastně velkými torpédy řízenými sebevražedným pilotem zvanými Kaiten. Piloti Kaitenů na rozdíl od kamikaze téměř neviděli, kam plují. Byli uzavřeni uvnitř těla torpéda a jejich jedinou možností, jak zahlédnout cíl, bylo vysunutí krátkého periskopu. Měli udržovat kurz, zkusit najít a zaměřit cíl a provést závěrečný sebevražedný útok. Sebevražedný Kaiten vznikl přidáním malého kokpitu vybaveného jednoduchým řízením do střední části standardního torpéda. Bylo to mimořádně ničivá zbraň. Kaiten nesl 1600 kilogramů trhaviny.

Video není k dispozici. » Videoarchiv

Diskuse diváků
 • Petr 12. 2. 2015 12:20

  Závistiví, lakomí a nafoukaní češi... Bez dostatečné protislužby, budou nadávat a stěžovat si

  Propaganda Ameriky? Nebýt jejich armády, tak tady teď Německo s Ruskem rozkazují celé evropě...…

 • Čech 8. 5. 2012 20:44

  Čech

  Každej tupec ví co je to kabina letadla, jenom ČT to neví.

 • Schneider 8. 5. 2012 20:31

  americká propaganda

  Tehle seriál není nic jiného než Americká propaganda.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Secret Weapons – Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2008 – ST  HD
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje