Ze závislosti do nezávislosti

Vzhůru do bezvědomí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dokážou dcery přimět k léčbě úspěšnou matku, nepřiznávající si problém s pitím? Nový cyklus s terapeutem Janem Jílkem. Režie A. Lederer

Jak přimět k léčbě úspěšnou ženu, jež si nepřiznává problém se závislostí na alkoholu? Dcery se ocitly v patové situaci, nevědí si rady s matkou, stárnoucí alkoholičkou, navenek špičkovou lékařkou a profesorkou na VŠ, která doma skrytě a pravidelně pije. Odmítají se s ní dál stýkat a nechápou, že matka, která celý život s přehledem zvládala náročnou profesi i rodinu, nedokáže přestat pít. Kvůli vážné chorobě, profesní vytíženosti a nezbytnému relaxu pomocí alkoholu ji opustil manžel, otec dcer, a matce se pití vymyká z rukou. Ve chvíli, kdy ji mladší dcera najde v bezvědomí a odvezou ji na záchytku, si uvědomuje, že má problém. Dcera s ní odmítne dál bydlet a uteče k otci. Žena se pomalu nechává přimět k tomu, aby se začala léčit. Musí překonat sama sebe i strach z osobitého terapeuta, Jana Jílka, kterého navštěvují i dcery, aby se dozvěděly, jak mají situaci s matkou řešit. Neboť nejen závislí, ale především jejich bližní trpí, když vyprávějí příběh svého života, jenž je závislými poznamenán. Všichni hledají východisko. Skrze různé úhly pohledu dostává divák celistvý obraz o závislé i spoluzávislých.

V hlavní roli herečka Dagmar Čárová a psychoterapeut Jan Jílek.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Petr 17. 4. 2015 01:00

  Velmi mile jsem překvapen

  Vzhledem k tomu že jsem alkoholik již 5 krát léčen s uvědomněním si veškerých škod a přesto se …

 • Pavel 4. 4. 2014 17:11

  Perfektní, děkuji

  dává to jiný pohled

 • lm 17. 2. 2013 03:06

  Z takove matky bych zacal chlastat taky

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady