Ze závislosti do nezávislosti

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

O pořadu

Cyklus hraných dokumentů režiséra Alana Lederera nejen o závislých lidech, ale především o jejich okolí – rodině, přátelích, spolupracovnících a dalších, jichž se jejich závislost na drogách, alkoholu či hracích automatech dotýká. Jak závislým a jejich blízkým nejlépe pomoci, aby si s touto zátěží poradili? Jan Jílek, zkušený psychoterapeut s dlouholetou praxí, který kdysi sám na vlastní kůži prožil život se závislostí, glosuje jednotlivé příběhy a ukazuje směr nejen závislým, ale i těm, kteří chtějí závislé zachraňovat, pomoci jim, nebo je zatratit. Jeho zkušenost i ukázky terapie naznačují, jak přistupovat k závislým lidem, i když jeho přístup může občas překvapit až brutální otevřeností.

Do cyklu „Ze závislosti do nezávislosti“ patří i dva díly režisérky Moniky Elšíkové o dvou bývalých závislých na drogách. Na zpěvákovi rockové skupiny a mladé dívce, tedy na lidech s touto zkušeností, lze vystopovat, zda skutečnou pomoc v dlouholetém propadu do závislosti dokáže zastavit a obrátit terapeut, víra, blízký přítel nebo rodina. Co vše člověka na scestí může zavést a jakou disciplinu, sílu i zodpovědnost musí závislý vynaložit, aby nejen našel cestu od drog, ale aby našel opět radost ze života, směr a vydržel abstinovat.

Diskuse diváků
 • Petr 17. 4. 2015 01:00

  Velmi mile jsem překvapen

  Vzhledem k tomu že jsem alkoholik již 5 krát léčen s uvědomněním si veškerých škod a přesto se …

 • Pavel 4. 4. 2014 17:11

  Perfektní, děkuji

  dává to jiný pohled

 • lm 17. 2. 2013 03:06

  Z takove matky bych zacal chlastat taky

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady