Na odborná oddělení nemocnic většinou přicházejí lidé, když jim je nejhůř. Najednou je pro ně nejdůležitější úplně cizí člověk – doktor. K němu se upínají veškeré naděje na záchranu. V novém docusoapu Doktoři se představí tři špičkoví lékaři a jejich týmy. Diváci uvidí pravý život oddělení – černý humor, vážnost i uvolněnou atmosféru. Zjistí, jací jsou doktoři bez profesionální masky a jak vidí své pacienty.

„Nejdůležitější orgán je mozek. Srdce nebo plíce vám vymění, ale mozek – to je naše já,“ říká neurochirurg Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice, kterého diváci poznají při práci i ve chvílích volna.

Druhým týmem je oddělení kardiologie Nemocnice Na Homolce. Petr Neužil a jeho kolegové zkoušejí nové technologie, testují na zvířatech, vyvíjejí nové metody. Jenže i přes veškeré technické zázraky poruchy srdce zůstávají v Česku nejčastější příčinou úmrtí.

Další linie sleduje plastického chirurga Bohumila Zálešáka z Fakultní nemocnice v Olomouci. Ten přišívá lidem useknuté končetiny, napravuje těžké deformace, ale taky využívá své umělecké cítění v estetické medicíně.

Tři natáčecí štáby zaznamenávaly život tří oddělení. Sledovaly příběhy pacientů, i to, jak lékaři komentují situaci, sdílejí své názory, vtipkují, jak pracují a odpočívají. Tvůrci usilovali o to, aby se doktorům dostali co nejblíže k tělu a ukázali, co pacientům obvykle zůstává skryto.