O pořadu

Úvod

Celonárodní anketa o nejoblíbenější knihu českých čtenářů.
Hlasujte o knize svého srdce.

Kniha mého srdce

Pořad Kniha mého srdce je inspirovaný pořadem BBC s názvem The Big Read, uvedeným v roce 2003. Víc než o typický televizní pořad se jedná o celonárodní anketu s jasným smyslem – podnítit národ ke čtení, ale také k diskusi o knihách a najít nejoblíbenější knihu naší země.

Atmosféra

Atmosféra celé akce se ponese v lehce bojovném duchu, nebude postrádat humor a zajímavá setkání. Nepůjde o soupeření mezi velkými literáty, ale mezi čtenáři, tedy mezi všemi těmi, kteří mají chuť zvolit si svou oblíbenou knihu!

V této soutěži nejde České televizi o závod s peoplemetry a s komerčními televizemi, ale o projekt s jednoznačně kulturním a vzdělávacím obsahem, kterým by ráda zasáhla celé široké spektrum českého kulturního publika.

Doprovodné akce

S projektem Kniha mého srdce souvisí samozřejmě řada doprovodných akcí a programů. Interaktivní charakter pořadu nespočívá jen v hlasování během přímého přenosu. Na těchto stránkách budou mít diváci možnost se sdružovat, doplňovat si informace, diskutovat nebo se účastnit literárních kvízů a jiných soutěží.