Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže mladých vědců za nejvýraznější projekt, počin nebo odbornou činnost na poli vědy a techniky. Pořadem provází Aleš Cibulka. Účinkují: All X, E. Farna, P. Poláček a další. Režie F. Polák

Soutěž České hlavičky je určena studentům středních a základních škol a soustřeďuje se především na technické a přírodní obory.

Porota, složená z renomovaných českých vědců, letos vybírala z 89 přihlášených prací v pěti kategoriích: MERKUR, cena Vysoké školy ekonomické v Praze – FUTURA, cena za oblast Technologií, inovací a technických věd – INGENIUM, cena Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky za oblast Informatiky, programování a komunikace – GENUS, cena Veolia Voda a.s. za oblast Zdraví, životní prostředí a přírodní vědy a ABRAXAN, cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro žáka do 15 let v technických a přírodních oborech.

Autoři tří nejlepších prací v každé kategorii pak své projekty osobně prezentovali před porotou v čele s prorektorkou VŠE v Praze prof. Stanislavou Hronovou.

Slavnostní vyhlášení vítězů 3. ročníku Českých hlaviček se uskutečnilo za přítomnosti kamer České televize na galavečeru v brněnském Mahenově divadle, na kterém byly mladým vědeckým nadějím předány v jednotlivých kategoriích ceny. Zároveň byly oficiálně vyhlášeny i výsledky ankety o nejužitečnější vynález historie.

Moderátorem slavnostního večera byl Aleš Cibulka. Účinkují: All X, Ewa Farna, Petr Poláček a ostravská taneční skupina Katlen.

Součástí pořadu jsou medailonky vítězů.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2008
 ST