Den D (12/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Jako první před investory předstoupil Petr Pištec s projektem výroby celozrnných potravin. Ve své firmě Pooh Corner celozrnné pekařství s.r.o. nabídl investorům 30% podíl a požadoval investici ve výši 1 200 000 korun. Objasnění, na co přesně chce pan Pištec použít peníze, kalila jeho velká nervozita. Zdravé biopečivo, které jeho firma dodává do 14 obchodů a chce expandovat i do veřejného sektoru, se vyrábí z těch nejkvalitnějších surovin, na jejichž koupi pan Pištec použil všechny své peníze. Navíc nestačí uspokojit poptávku, a proto se přihlásil do Dne D. Když ale investoři začali pomalu zjišťovat, že má nedostatek spolupracovníků, 16% úrok v bance a půjčoval na lichvářské úroky, jeden po druhém od investice odstupovali. A to i přesto, že pan Pištec opakovaně tvrdil, že jeho vlastní prodejna prosperuje a daří se mu splácet své závazky. Nervózní projev a možná i vybité naslouchátko, jak se ukázalo po natáčení, zřejmě sehrály svou roli. Petr Pištec požadovanou částku nezískal a musel se se svým snem prozatím rozloučit.

Dalším podnikatelem byl František Blažíček, který přišel před investory s vlastní verzí ruční pily. Ta má jednomužnou a dvoumužnou variantu a pan Blažíček by chtěl každou z nich prodávat za 800 korun. V nové vzniklé firmě nabídl pětici investorů 800 000 korun za 10% podíl. Praktická ukázka řezání však moc dobře nedopadla a investory nepřesvědčila. Když pak pan Blažíček začal mluvit o využití pily jako posilovacího stroje, bylo to už na ně trochu moc. Dana Bérová to dokonce neváhala označit za kardinální pitomost. Pro Františka Blažíčka tak Den D skončil stejně jako pro mnoho dalších vynálezců – neúspěšně.

Svůj Den D si také vyzkoušel Erik Böthig se svým patentovaným nápadem skryté síťky proti hmyzu. Ta by se měla prodávat jako doplněk k tzv. Eurooknům. Na síťce v době prezentace Erik Böthig pracoval již dva roky, sériová výroba však připravena nebyla a na její rozjetí vynálezce požadoval 1 000 000. Za to nabídl 5% podíl na firmě a zisku. Nápad se již dvěma firmám zamlouvá a chtějí s Erikem Böthigem spolupracovat, při otázkách investorů se však ukázalo, že v obchodním byznysu moc zkušený není. Ivanovi Pilnému nedokázal odpovědět, proč má mít nově vzniklá firma hodnotu 20 milionů korun, Tomio Okamurovi, kolik m2 plánuje prodat za rok. Nerozplánovaná finanční rozvaha bez konkrétních čísel, chybějící byznys plán a neuvážený odhad hodnoty firmy tak zapříčinily, že i pro Erika Böthiga Den D předčasně skončil. A to i přesto, že skryté síťky označil Tomio Okamura jako za jeden z nejzajímavějších nápadů, které v soutěži viděl.

Posledními podnikateli v jedenáctém díle byli Martin Těšitel a Romana Andělová. Ti představili projekt Krkouni, sérii hraček a dalších výrobků s podobou dětských postaviček slona, kravičky a žirafy. Chtěli po investorech milion korun, nabízený podíl činil 30 % ve firmě Krkouni s.r.o. Investoři oceňovali nápaditost a fantazii Romany Andělové, hlavní autorky celého projektu, s Martinem Těšitelem to už bylo horší, společná konverzace mezi ním a investory nešla hladce. Nelíbilo se jim navíc, že z celkového milionu půjde celých 600 000 na platy podnikatelské dvojice. Zbylých 400 000 mělo přijít na rozšíření nabídky předmětů s krkouny. Ani již rozjetý a prosperující byznys nepřesvědčil o investici Danu Bérovou a Tomia Okamuru a ze soutěže záhy odstoupili. Naopak Ivana Pilného od začátku projekt velmi zajímal a i přes horší prezentaci a nedostatečné vysvětlení byznys plánu udělal první nabídku na 500 000 za 20 procent. Ondřej Bartoš a Marta Nováková však byli zdrženlivější. Pravá hra pak přišla až ve chvíli, kdy i Ondřej Bartoš odstoupil a Ivan Pilný musel přemluvit Martu Novákovou ke spolupráci. I u ní však převážila sympatie k žádající dvojici a připojila se se stejnou nabídkou k Ivanovi Pilnému. 1 000 000 za 40% podíl je sice o deset procent více, než původně Martin Těšitel a Romana Andělová zamýšleli, taková šance však nepřichází dvakrát a s nabídkou nakonec souhlasili. Den D pro ně skončil úspěšně, napodobí je někdo v posledním díle?

Do kterého projektu byste investovali vy?

13 % Výroba celozrnných potravin 7 % Ruční pila 65 % Skrytá síťka proti hmyzu 15 % Krkouni

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • milo 31. 7. 2018 23:43

  kozorožec

  Dobrý den, pokud máte nějaké informace jak dopadl tento projekt či osobně znáte p. Jaroslava …

 • x_Rage 21. 6. 2018 23:38

  Dobrý...

  Celkem dobrý pořad.

 • stenly 12. 2. 2015 17:13

  a už mu to okopirovali

  http://www.sock-aid.com/

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 42 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu