Den D – I. řada

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 14  
Sdílet
| Poslat odkaz

Téměř 100 odvážných a ambiciózních podnikatelů, vynálezců a autorů revolučních myšlenek předstoupilo před půl rokem před pětici investorů a pokusilo se získat jejich soukromé peníze na realizaci svých plánů. Jak se daří těm, kteří uspěli? A co dělají ti, kteří investory nepřesvědčili, ale zaujali diváky?

Téměř 100 odvážných a ambiciózních podnikatelů, vynálezců a autorů revolučních myšlenek předstoupilo před půl rokem před pětici investorů a pokusilo se získat jejich soukromé peníze na realizaci svých plánů. Někteří uspěli a odešli jako vítězové, jiní odešli bez vytoužených peněz.

Kdo svůj úspěch zúročil a kdo ho zahodil? Kdo se poučil z chyb a přes odmítnutí investorů dnes úspěšně podniká? A jak se na své účinkování v pořadu dívají sami investoři? Speciální díl „Dne D“ s podtitulem „Půl roku“ poté přináší odpovědi právě na tyto otázky.

Náplasti s aktivním uhlíkem

Náplasti Bauer Bandage, které rychle zastavují krvácení, zaujaly v první řadě Dne D Danu Bérovou natolik, že do nich investovala 300 000 korun. Spolupráce s distribuční firmou Karla Chromého se naplno rozběhla a náplasti se dostávají úspěšně do povědomí lékařů i pacientů v celé České republice.

Výroba modelů formulí 1

Martin Březný s manželkou žádali po investorech milion a půl korun na výrobu detailních modelů vozů formule 1. I přes nabídky celou částku nezískali a z Doupěte odešli s prázdnou. To je však nezastavilo a dnes s modely úspěšně pronikají do celého světa – do Japonska, Německa či Anglie.

Surf Camp

Jiří Matějíček si ve studiu vytrpěl své. Ostrá kritika Matějíčkovy vize chodu cestovní agentury od Tomia Okamury odradila ostatní investory a byznys tak ve studiu nevyšel. Později však vyšlo najevo, že šlo o pouhé nedorozumění a Dana Bérová, sama vášnivá milovnice surfování, do mladého a energického podnikatele zainvestovala. Camp si v létě odbyl premiéru a přípravy na další sezonu jsou v plném proudu.

Zvysoka

Pan Zajonc přišel vyjednávat o investici 500 000 korun na rozjezd své firmy Zvysoka. Teleskopické zařízení, jež je schopno do výšky vyzvednout nejrůznější snímací techniku, budilo od počátku mezi investory zájem a pan Zajonc tak neměl nouzi o nabídky. Po dlouhém vyjednávání si nakonec vybral Ivana Pilného, který přislíbil i další pomoc. V současnosti má pan Zajonc za sebou například focení Valdštejnských zahrad pro Senát a fotí mj. i v Rakousku a na Slovensku.

Kaskadérské exhibice

Jeden z nejvýraznějších projektů první řady Dne D si získal hned tři investory – Danu Bérovou, Ondřeje Bartoše a Ivana Pilného. Kaskadéři nelenili a s investicí 300 000 se vrhli s vervou do příprav akcí a vystoupení. Prvním velkým výsledkem práce kaskadérského týmu Agilitas Jiřího Hrbáčka byla efektní show na zámku v Dolních Kounicích letos v září. Akce se podle slov Jiřího Hrbáčka vydařila nad očekávání a na rok 2010 chystá sérii ještě větších a bombastičtějších představení.

Nazouvák a vyzouvák ponožek

Nazouvák a vyzouvák pana Kučery zpočátku vypadal jako kuriozita, brzy se však ukázal jako praktický nápad. Pan Kučera ale nebyl moc dobrý obchodník a investory nepřesvědčil, že by jim peníze dokázal v dohledné době vrátit. Ohlas na jeho produkt byl nicméně ohromný, o nazouváku dnes vědí i třeba v Anglii, Švýcarsku nebo Německu. Pan Kučera navíc není z ranku těch, kdo by jen seděl doma a užíval si svých pět minut slávy – mimo podnikání působí i jako tenisový trenér, trenér v posilovně a v neposlední řadě pěstuje i bioprodukty. O budoucnosti má jasno – chce stále především pomáhat lidem kolem sebe.

Mobilní hlídací koutek dětí Babyta

Jana Novotná sice dostala od Dany Bérové nabídku na investici, nebylo to ale na celou požadovanou částku, a tak odešla nakonec bez peněz. Jana se však prokázala jako silná a houževnatá žena a svůj mobilní hlídací koutek dětí Babyta přesto rozjela s jinou investorkou. V současnosti již zvládá opravdu velké akce a byznys se jí rozrůstá.

Skrytá síťka proti hmyzu

Pan Böthig sice na svůj zajímavý projekt skrytých síťek proto hmyzu peníze ve studiu nezískal, ihned po odvysílání Dne D ho ale kontaktovala řada investorů. Po delším vybírání se s jedním spojil a rozjel s ním „síťkový“ byznys. V současné době mají prostory, kapitál i vše potřebné k tomu, aby na jaře roku 2010 mohli síťky začít vyrábět a přijímat první objednávky.

Golf mobile boomerang

Nestává se moc často, že by investoři byli i přes svůj zájem odmítnuti. Pavel Duraj a Zdeněk Přibyl však ve vyjednávání o výši podílu v ambiciózním projektu Golf mobile boomerang neustoupili ani o krok. Zřejmě moc dobře věděli proč. Se svým výrobkem se totiž dostali i díky Dni D až do USA, kde se v tuto chvíli prodává zařízení již po stovkách. Momentálně expandují též do Velké Británie a Švédska, které je jednou největších golfových zemí v Evropě. Pavel Duraj a Zdeněk Přibyl evidentně svůj Den D využili naplno.

Dětská hřiště 8D

Dá se podnikat a zároveň se chovat společensky odpovědně? Tato otázka byla předmětem sváru v jedné z nejemotivnějších prezentací, jaká se v první řadě Dne D odehrála. Pánové z firmy Hřiště 8D si s investory i přes dlouhé vyjednávání neporozuměli a investici ve výši 880 000 korun nezískali. Richard Pochylý a Alexandr Ždímal si však rady od investorů vzali k srdci, vytvořili byznys plán, udělali další hřiště a mají v plánu stavět dál.

Krkouni

Dojemný příběh Romany Andělové ukázal, že investoři dokáží dát v byznysu do rovnováhy rozum i srdce. Ivan Pilný a Marta Nováková tak společně zainvestovali do projektu Krkouni, který mimo peněz přináší i štěstí a radost. Zvířátka s dlouhými krky tak už stačila rozveselit děti například na dětském oddělení v pražském Motole, odkud se rozvedla spolupráce i do nemocniční základní školy. Povědomí o Krkounech se každým dnem zvedá, o zboží s motivy Krkounů je velký zájem a zdá se, že ze zdánlivě nevýdělečného projektu se stane prosperující byznys.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • milo 31. 7. 2018 23:43

  kozoroĹľec

  DobrĂ˝ den, pokud máte nÄ›jakĂ© informace jak dopadl tento projekt ÄŤi osobnÄ› zn…

 • x_Rage 21. 6. 2018 23:38

  DobrĂ˝...

  Celkem dobrý pořad.

 • stenly 12. 2. 2015 17:13

  a uĹľ mu to okopirovali

  http://www.sock-aid.com/

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.