Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Po mnoha letech budování se konečně v roce 1974 rozjelo pražské metro, hnutí Brontosaurus mělo chránit přírodu a i takzvaná socialistická společnost řešila úplatky, a to nejen ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje.

V roce 1974 se konala Světová výstava EXPO ve Spojených státech, propukla aféra Watergate, skupina ABBA vyhrála soutěž Eurovision a zemřel Duke Elington. To všechno se odehrálo za našimi hranicemi. My ale s Retrem zůstaneme doma a připomeneme si rok 1974 v Československu. Vydáme se mezi ochránce přírody. Připomeneme film Jáchyme, hoď ho do stroje. A podíváme se, co všechno přinesl začátek provozu pražského metra.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

  • První tunel pražského metra začínal pod Štětkovou ulicí na Pankráci

    20. 1. 2009

    Praha - Tunely pražského metra se začaly razit rovných pět let před otevřením první linky pro cestující. První ražený tubus měl začátek pod Štětkovou ulicí na Pankráci. Práce začaly 20. ledna 1969. Ve Štětkově ulici byla od konce předchozího roku připravena stavební jáma, kde stál razicí štít. Na stavbu trati I.C mezi Sokolovskou (dnes Florenc) a Kačerovem použili dělníci, mezi nimiž byla podle pamětníků řada bývalých vězňů uvolněných z Jáchymova, dva nemechanizované štíty dodané ze Sovětského svazu. V době, kdy začal vznikat tunel na Pankráci, se již tři roky shora hloubil tunel mezi stanicemi Muzeum a Hlavní nádraží.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady