Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

První československý jaderný reaktor, nové gramofony značky Tesla nebo zrození filmového Krtečka. Dívejte se, co také přinesl rok 1957 v Československu

Retru navštívíme první jaderný reaktor v Československu, poslechneme si hudbu z unikátního gramofonu a na dobu zavzpomíná také spisovatel Ondřej Suchý.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

  • Krteček rozjel velký byznys

    4. 12. 2011

    Praha - Šedesát let obdivují české děti slavnou postavičku Krtečka filmaře a kreslíře Zdeňka Milera. V posledních dvaceti letech si ale Krtek svou kariéru vybudoval i v zahraničí, například v Německu, Japonsku nebo Skandinávii.

  • První pokusný jaderný reaktor stále slouží výzkumným účelům

    24. 9. 2007

    Praha - Jaderná energetika dnes slaví. Přesně před 50 lety uvedli vědci ve výzkumném ústavu v Řeži do provozu první pokusný jaderný reaktor VVR-S, který v Řeži slouží dodnes. Z původního reaktoru však zbylo skutečně málo, o čemž svědčí i změna označení na LVR-15. "Zbyla pouze budova a stínění reaktoru, tzn. hala a válec, kde je ten reaktor umístěn. Jinak reaktor byl dvakrát rekonstruován, takže veškeré zařízení je zhruba 12 až 15 let staré," přiblížil ve studiu Dobrého rána dnešní podobu reaktoru ředitel divize reaktorových služeb v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži Jan Kysela.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

sobota 8. 2.

Tramvaje

sobota 15. 2.

Kaskadéři

sobota 29. 2.

Motorismus

Související pořady