Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Všechny děti za všech režimů mají své hrdiny. Dívejte se, koho zbožňovaly děti mezi lety 1948 až 1989

„Ribanna jede na koni a šátkem zamává. Vinnetou ji dohání a dopis podává. Ribanno, Ribanno, mám tě velmi rád, jmenuji se Vinnetou a chci ti srdce dát.“

Každé dítě mělo, případně stále má svého hrdinu či hrdinku. Někdo obdivoval Ribannu, jiný zas Timura a jeho partu. Někomu zase učarovali Rychlé šípy či Vinnetou. Před listopadem osmdesátdevět však nebyla cesta knižních, seriálových a filmových hrdinů ke svým potenciálním obdivovatelům nejjednodušší, novinář Tomáš Baldýnský se dokonce přihlásil jako brigádník do knihovny, jen aby mohl hltat jednu dobrodružnou „máyovku“ za druhou. Každé vydání Vinnetoua doprovázely fronty srovnatelné s těmi na auta či ovoce. Byla to prostě exotika, ve které byla Amerika! I režim se pokusil „naservírovat“ několik ideologických postav, vybavujete si třeba Pavla Morozova? Pakliže ne, určitě nezmeškejte další Retro, ve kterém se také mimo jiné dozvíte, proč byly Rychlé šípy opakovaně zakazovány, popřípadě jakými táborovými hrami se bavila tehdejší mládež.

Měli jste v mládí svého oblíbeného hrdinu? Hlasujte v anketě, popřípadě se zapojte do diskuze!

Jakého hrdinu či hrdinku jste obdivovali?

Anketa je uzavřena.

54 % Vinnetou 4 % Ribanna 17 % Rychlé šípy 3 % Čuk a Gek 3 % Timur a jeho parta 3 % Arabela 1 % Rumburak 11 % Sandokan 4 % Jiného/jinou (můžete doplnit v diskuzi)

Přehrát video

Obsah pořadu

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Další zdroje
Související pořady