O pořadu

Úvod

Akční kuchařská podívaná v netradičním podání

Kuchařská pohotovost reaguje na zavolání diváka o pomoc.

Ten potřebuje například připravit romantickou večeři na zahradě pro zamilovanou dvojici s odpovídajícími specialitami, grilovat u rybníka pro nečekanou návštěvu, vykouzlit pro mlsné a neposedné děti narozeninovou party tak, aby je nadchla, či překvapit mlsnou tchyni vybranou specialitou, kterou dosud neochutnala. Počítá se i s vytvoření speciálů pro velké příležitosti jako jsou Vánoce, Silvestr nebo Velikonoce. Nabízí se i možnosti jako jsou větší akce, kdy tým bude muset řešit i kompletní organizaci oslavy včetně pozvánek, volby místa, dekorací a překvapení pro oslavence.

Zadání by mělo obsahovat skutečný problém, který diváka v gastronomii trápí a také informaci o tom, komu je výsledné menu určeno. Kuchařská pohotovost rozhodně nepřijíždí na základě pouhého neurčitě znějícího zadání "chystáme oslavu, pomozte", ale na základě skutečně originálních, náročných nebo komplikovaných konkrétních problémů, kdy je třeba řešit složitou kombinaci jídel pro zvláštní příležitost nebo pro neobvyklé, zajímavé či mlsné hosty. Divácké fantazii se tady meze nekladou, spíše naopak.

Pokud zadání splní tento požadavek, Kuchařská pohotovost přijíždí na místo speciálním vozem v barvách pořadu, zjistí veškeré podrobnosti zadání, upřesní požadované menu či pokrm, počet strávníků u stolu a také jejich vrtochy, případně finanční limit, provede obhlídku kuchyně a navrhne celkové řešení. S hostitelem pak společně nakoupí a poradí mu, jak danou situaci zvládnout, a samozřejmě celé menu posléze společně připraví. Ve složitých případech poradí i se samotným stolováním, úpravou tabule a dalšími detaily.

Do akčního sestřihu přípravy jídel, který kuchař sám komentuje, mohou vstupovat grafické prvky s praktickými radami o surovinách, jejich druzích a fintách při jejich zpracování i další praktické rady.

Na závěr přípravy každého chodu se v krátké rekapitulace zopakuje recept, přehled všech surovin a nejdůležitější okamžiky přípravy. A nejen to, pořad kromě samotného postupu vaření zachytí i příběh, starosti či šikovnost našeho diváka, kterému Kuchařská pohotovost přijela na pomoc.

Natáčet se bude na různých místech republiky v kuchyních diváků, kteří budou pečlivě vybíráni ze zaslaných námětů či zadání.