Auto Moto Styl

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad o automobilech a lidech kolem nich

Automotostyl 7. díl

Jaro už definitivně začalo a tak je na čase vytáhnout letní gumy a vyrazit do pneuservisu. Ale proč zůstávat jen u výměny pneu? V tomhle dílu se dozvíte, co dalšího si zaslouží vaše auto.

Datum: 31.3.2012
Čas: 12:25
Místo: ČT1
Uvádějí: Tomáš&Tomáš, Petr, Hana
Téma dílu: co s autem po zimě

Porsche má vpodstatě jen asi 4 modely, i tak ale patří mezi značky, které nejčastěji představují novinky. Tou poslední naštěstí není hybridní Boxster nebo naftová 911. U klasického kupé 911 se situace (prozatím) nemění a tak je i nadále k dispozici výhradně benzínový šestiválec za zadní nápravou. Atmosférický nebo přeplňovaný, ale benzínový. Člověk by se divil, s čím novým může přijít takové auto, které se ovládá, chová a vyrábí už několik desítek let podle stále stejných ingrediencí. Ono to ale jde. Jasně, velkou část zabírají nejrůznější nutné asistenty a vylepšováky, jako otravný start stop, návykové otevření výfuků tlačítkem nebo zvednutí křídla. Jenže ani zbytek rozhodně nezůstal při starém. Nová 911 je zase o kus zábavnější, hezčí a rychlejší než její předchůdce. A jestli dosud stále nechápete, proč si její majitelé jízdu s ní tolik užívají a proč jsou ochotní za ni dát klidně tři miliony, tak se podívejte na test s Petrem a Haničkou.

V rubrice Info budeme zjišovat, jaké jsou rozdíly v ovládání palubních systémů u japonských a německých značek. Tentokrát srovnáme BMW s Lexusem a zjistíme, jak pomůže předělání těchto systémů do češtiny.

Teď trochu z jiného soudku. Subaru Forester není zrovna vzorem krásného SUV, které potkáte na každém rohu města a za jeho volantem bude sedět ženská. Drsný rodokmen i název dává za jeho volantem tušit spíš tvrdé chlapy, kteří se chtějí pohybovat v něčem civilizovaném, ale přitom nechtějí být za úplné outsidery ani v terénu. A hlavně o sobě nechtějí dávat tolik vědět. Forester je i po modernizaci stále tím nenápadným SUVčkem. Jestli ztratilo něco i ze svých schopností se dozvíte v testu.

Nebude chybět ani oblíbená soutěž o atraktivní ceny. Tentokrát můžete vyhrát poukaz na služby v síti autoservisů a pneuservisů Bestdrive v hodnotě 3000 kč, poukaz na školu smyku na polygonu u Příbrami nebo poukaz na instalaci češtiny do svého vozu od firmy Auta Česky. Stačí pozorně sledovat tento díl a správně odpovědět na otázku.

Obsah 7. dílu:
Test - Porsche 911 Carrera S
Info - počítačové systémy v autech
Test - Subaru Forester

Zde jsou fotky ze zákulisí

Soutěž ze dne 31.3.2012

Správná odpověď na otázku z 31. 3. je: C) Lexus

V dnešní rubrice Info jsme porovnávali ovladatelnost systémů ve vozech značky BMW a:

A/Škoda
B/Audi
C/Lexus
D/Toyota

Výherce:
Miroslav Mozga
Tlumačov


Své odpovědi zasílejte na číslo 906 06 09 ve tvaru AMS mezera A, B, C nebo D a to nejpozději do pátku 13. dubna 2012.

Soutěžíme o ceny od sponzorů pořadu: poukaz na služby v síti autoservisů a pneuservisů Bestdrive v hodnotě 3000 kč, poukaz na školu smyku na polygonu u Příbrami nebo poukaz na instalaci češtiny do svého vozu od firmy Auta Česky.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • M@M 8. 11. 2016 15:08

  Kam si dĂĄt mobil?

  SpĂĄrovat přes BT a strčit třeba dopr* :) Ve Francii jsou MT zakĂĄzanĂŠ a nesmĂ­ …

 • spravce 10. 6. 2016 22:00

  Vtip?

  Co to ma byt za kvalitu??? No hnus :(((

 • MojmĂ­r 8. 2. 2014 07:27

  Úroveň komentáře

  Komentář k Audi Quattro je katastrofální a hlas jak výčepní ze čtyřky...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 24 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady