Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V Krkonošském národním parku je cílem mysliveckého hospodaření udržet zvěř v takovém počtu a věkové i sociální struktuře, aby přírodní prostředí zůstalo v rovnováze a nevznikaly škody na lesních porostech. V národním parku žije víc než šest set kusů jelení zvěře. Velcí predátoři, kteří by mohli ovlivňovat stavy jelenů přirozeným způsobem, tu dávno nejsou. Přesné údaje o počtu a pohybu jelení populace jsou pro správu národního parku velmi důležité. Proto běží v KRNAPu dlouholetý výzkum chování a pohybu jelení zvěře na našem i polském území parku s využitím telemetrie a genetických analýz.

Klub nazvaný Dámy české myslivosti je nejmladší z klubů při Českomoravské myslivecké jednotě, která má ve svých řadách na tři tisíce žen. Některé členky Klubu mají za sebou dlouhou mysliveckou praxi, jiné jsou čerstvé adeptky. Pocházejí z nejrůznějších míst v republice. Dokazují, že i ženy mají co říci v myslivosti, jsou mužům rovnocennými mysliveckými kolegy, nejen vášní v lovu, ale i v ochraně naší přírody.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST HD