Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Sokolnická lovecká sezóna trvá od začátku září do konce roku. V honitbě Hradiště v Doupovských horách dostali sokolníci vzácnou příležitost lovit s orly srnčí zvěř. V honitbě Vojenských lesů a statků je hodně zvěře, ale úspěch při lovu není samozřejmostí. Lov s orlem zůstává stejně náročný, nejistý a napínavý jako tomu bylo celá staletí, kdy se o něj člověk pokoušel.

Myslivecké sdružení v Hlavnici ve Slezsku má dlouhou tradici. První myslivecký spolek, jehož členy byli hlavničtí sedláci, tu byl založen v roce 1848. Dnes čelí myslivci a zemědělci na Opavsku podobným problémům se škodami působenými černou zvěří jako jinde v republice. Ale v Hlavnici mají velkou výhodu, že nestojí proti sobě a dokážou se domluvit i na tom, kdy a jak budou myslivci černou zvěř lovit. Jsou příkladem, jak spoluprací myslivců a zemědělců řešit problém, ohrožující mnohde samu existenci mysliveckých spolků, které nezvládají vymáhané škody uhradit.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST HD