Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Lovecká hudba je praktickou součástí myslivosti i její slavnostní ozdobou. Všem mysliveckým trubačům poskytuje podporu a odborné vedení klub založený v roce 1991. Kurzy a letními školami pořádanými Klubem trubačů prošly během let stovky zájemců o myslivecké troubení. Každým rokem se koná Národní soutěž trubačů, pro niž organizátoři vybírají prostředí spojené s mysliveckou tradicí nebo takové, které umocní slavnostní atmosféru. Obojí dokonale splňuje zámek Křtiny, který patří ke školnímu lesnímu podniku Mendelovy univerzity.

Kdo se věnuje myslivosti a vidí ji jako důležitou součást starosti o životní prostředí, chce svoje znalosti předávat další generaci a vychovat si nástupce. Takovou možnost nabízejí myslivecké kroužky a příprava dětí pro soutěž v mysliveckých dovednostech a znalostech o přírodě, kterou známe jako Zlatou srnčí trofej. Myslivecký kroužek z Benešova, vedený mladými myslivci, bývá na této soutěži často úspěšný.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST HD