Série dokumentárních pořadů o historii a vývoji myslivosti a jejích proměnách od středověku do současnosti. Režie J. Mudra

Obsah dílu

Přehrát vše

K loveckým plemenům vyšlechtěným pro speciální práci pod zemí patří dva druhy foxteriérů – drsnosrstý a hladkosrstý foxteriér. S výjimečnými loveckými vlastnostmi foxteriérů má bohaté zkušenosti František Švéda, který je chová od roku 1976.

O nepůvodních druzích zvěře v naší krajině a jejich vlivu na přírodní prostředí se vedou mnohdy bouřlivé diskuse. Prvním živočichem uměle introdukovaným do naší přírody je plachý a na pohled docela neškodný tvor – králík divoký. Jak se k nám dostal?

Do obory Obelisk na jižní Moravě se vracíme v období pro myslivce nejzajímavějším – v čase jelení říje. Během roku se jelení zvěř přes den ukrývá v houštinách. V době říje opouštějí jeleni kryt lesa a vycházejí na volná prostranství. Podle troubení odhadují soupeřovu sílu a připravenost k boji. Nejsilnější jeleni si vytvoří harém říjných laní. Není ale snadné uhlídat laně před soky, připravené laně odehnat.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST AD HD