Dobročinná akademie aneb Paraple 2008

Zdeněk Svěrák uvádí přímý přenos zábavného programu ve prospěch konta Paraple. Účinkují: J. Uhlíř, P. Janů, K. Šíp, L. F. Hagen, O. Ruml, pěvecký sbor Antifona, Sedmihlásek a další. Režie P. Burian

Klikněte pro větší obrázek
Je patnáct let hodně nebo málo? Z hlediska života nadace je to dost dlouhá výdrž. Přesně před patnácti lety se narodilo Paraple a spolu s ní Dobročinná akademie. Zasvěcenější vědí, že název Paraple znamená pomoc postiženým lidem, kteří se pohybují na vozíku. Dobročinná akademie je sice zábavný pořad, ale jeho snahou je upozornit diváky na lidi, kteří potřebují pomoc. Šanci máte právě před sebou.
Klikněte pro větší obrázek
Za vaše pochopení přispět na KONTO PARAPLE jsme pro vás připravili malý dárek, vlastní paraplíčka. Stačí trochu šikovnosti, nůžky a lepidlo a paraplíčko je vaše. Hodit se může do lahodného koktejlu, který si k obrazovce nachystáte. A nebo vám bude delší dobu, třeba z květináče, jako ta naše, připomínat lidi, kteří navzdory svému handicapu, žijí plnohodnotný život i přesto, že větší vstřícnost společnosti by rozhodně nebyla na škodu.
Tentokrát vás v přímém přenosu pobaví kromě Zdeňka Svěráka, který Paraple zaštítil, Jaroslav Uhlíř, Petra Janů s jejich proslulými písničkovými scénami a samozřejmě další umělci.

Jak pomoci

Buď prostřednictvím čísel, která poběží na obrazovce nebo poslat SMS ve tvaru: DMS PARAPLE na číslo 877777

Peníze můžete také poukázat:
Konto „Paraple“ KB PRAHA 100 06 – 18831021/0100
Konstantní symbol: 379
Variabilní symbol KONTO PARAPLE

Jak na paraplíčko

Klikněte pro větší obrázek
Na zhotovení jednoduché vystřihovánky paraplíčka potřebujete nůžky, lepidlo a větší párátko případně špejli. Nejdříve si vystřihněte celé paraplíčko. Červené nůžtičky a čáry vám naznačují místa k prostřižení. Pokračujte slepením středové velké chlopně, tím vznikne základní tvar paraplíčka. Další fází bude lepení malých chlopniček po obvodu. Vždy lehce naneste lepidlo na jednu chlopničku a tu pak přilepte k protilehlé hraně. K dokončení vám zbývá nasadit paraplíčko na párátko nebo špejli a zakápnout lepidlem.

Vystřihovánku najdete v 19. čísle časopisu ČT+ nebo si vytiskněte či obkreslete a vybarvěte nákres.

Text (dk)
Vystřihovánka: Ve spolupráci s ČT+ Josef Kropáček a František Sochor
Převzato z týdeníku ČT+

Stopáž70 minut
Rok výroby 2008
 L
ŽánrZábava