Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Sběrnám ubylo klientů

Už měsíc si lidé ze sběren kovů neodnesou hotovost. Peníze sběrny podle nové vyhlášky vyplácí pouze bezhotovostně - tedy nejčastěji složenkou nebo je posílají na účet. Sběrnám tak přibylo papírování a zároveň ubylo klientů - někde až o šedesát procent.

Některé obce se bojí o nákladní dopravu

Omezení či dokonce zrušení nákladní dopravy na méně vytížených nádražích v celé republice zvažují České dráhy. V Moravskoslezském kraji by se redukce týkala celkem 7 míst. Proti plánu jsou jak firmy, tak i starostové jednotlivých obcí.

Hasiči vyjížděli kvůli počasí ke 100 událostí

Sníh, déšť a vítr během noci a dnešního dopoledne opět komplikovali dopravu, desítky domácností zůstaly bez energie.

Žena se zodpovídá z vraždy novorozeněte

Ostravský krajský soud otevřel případ ubodání novorozence v Krnově. Devětadvacetiletá Svatava Beníšková měla připravit o život svou dceru patnácti ranami nůžkami. Hrozí jí dvacet let vězení nebo vyjímečný trest.

Školákům začínají velikonoční prázdniny

Zítra dětem začínají velikonoční prázdniny, a protože se zima stále hlásí o slovo řada rodin využije volné dny k pobytu na horách. Horská střediska už mají jen poslední volná místa a pro rodiny s dětmi připravují bohatý program i akční ceny.

Na Svatý Kopeček se vrací sousoší Oplakávání

Potřech letech se na Svatý Kopeček u Olomouce vrací restaurovaná socha barokního sochaře Jiřího Antonína Heinze.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST