25 minut

19. září

Obsah dílu

Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

Části dílu

01:18
Zasypání Dolu Frenštát.
  Státní podnik Diamo zasypává důl Frenštát v Beskydech. Černouhelná lokalita tím definitivně končí. Ačkoli se v ní nikdy netěžilo, desítky let vyvolávala spory a emoce. Okolní obce s možným dobýváním nesouhlasily. Teď už mají plány, jak místo nově využít.
  03:26
  Budoucnost bývalého Dolu Frenštát.
   Host Událostí v reionech: Jiří Novotný, starosta Trojanovic.
   06:20
   Zařízení pro propuštěné vězně.
    Obyvatelé olomoucké městské části Svatý Kopeček připravují petici proti zařízení pro propuštěné vězně, otevřít ho tam plánuje v říjnu křesťanský spolek Druhá míle. Lidem, kteří opouštějí vězení, tak chce pomoci s návratem do běžného života. Místní si ale stěžují, že s nimi záměr nikdo neprojednal.
    09:27
    Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti.
     Petr Kramný odsouzený na 28 let vězení za vraždu manželky a dcery během dovolené v Egyptě v návrhu na obnovu řízení nepředložil nové skutečnosti, které by mohly původní rozsudek zvrátit. Ve svém usnesení to uvedl Vrchní soud v Olomouci, na který se Kramný a jeho matka obrátili se stížnostmi proti rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě. Ten letos v únoru obnovu procesu nepovolil.
     09:54
     Rezignace starostky Města Libavá.
      Starostka města Libavé na Olomoucku, která zpronevěřila 407 tisíc korun z obecních peněz, dnes oznámila svou rezignaci.
      11:31
      Nové distribuční centrum v Kojetíně.
       Americký internetový prodejce Amazon otevřel druhé distribuční centrum v České republice, je v Kojetíně. Jít má o nejmodernější robotické centrum v Česku. Čtyřpodlažní budova vyšla na pět miliard korun.
       13:55
       Unikátní záběry rysího páru.
        Unikátní záběry rysího páru z Beskyd. Vzájemnou interakci samce a samice zaznamenaly tamní fotopasti. Ochránci přírody díky tomu zjistili, že se zvířata scházejí mnohem častěji, než si mysleli. Třeba i v létě, mimo dobu páření.
        15:55
        Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat.
         Zemřela legenda hokejových Vítkovic Zdeněk Návrat, bylo mu 92 let. Šestinásobný mistr ligy byl posledním žijícím členem mistrovského kádru Vítkovic z roku 1952 a nejstarším žijícím hráčem klubu. Během hráčské kariéry byl také členem reprezentace. Pod jeho trenérským vedením získali vítkovičtí dorostenci titul mistrů Česka.
         16:23
         Změny v ostravské dopravě.
          Ostravské metro, diskutovaný nový systém vedení tramvajových linek, bude mít jinou podobu, než původně dopravní podnik zamýšlel. V upravené verzi zohlednil připomínky lidí i městských obvodů. Stále se v ní ale opírá o 3 páteřní linky a 9 navazujících, které by měly jezdit v kratších intervalech. Novinka by mohla platit od příštího léta.
          18:53
          PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce.
           7 zaparkovaných aut poškodil počátkem září neznámý vandal v jedné z mariánsko-horských ulic v Ostravě. Na auta skákal, prokopával čelní skla, jiným vysklil zadní okna nebo poškodil karoserii. / Park za poliklinikou v ostravské části Hrabůvka dostane novou podobu, přibude nová zeleň, záhony i biotop.
           19:40
           Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla.
            Zda by bylo efektivní sloučit Moravské divadlo Olomouc s Moravskou filharmonií. Jedna z otázek, na kterou má olomoucké radnici odpovědět odborná analýza. Město fúzi zvažuje, protože chce ušetřit náklady na provoz obou institucí, ten vyjde ročně na 210 milionů korun. Sloučení by podle odhadů města přineslo úsporu 8 milionů korun ročně.
            21:05
            Evropský týden mobility.
             Namísto auta po městě pěšky, na kole nebo jinak ohleduplně, k přírodě i vlastnímu tělu. To je smysl Evropského týdne mobility, připadá na tento týden a připojila se i mnohá tuzemská města. Hostem Událostí v regionech: Pavla Bednaříka, hlavního organizátora tamního programu
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             20. září

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             26. září

             26. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             25. září

             Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

             25. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. září

             Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

             22. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             21. září

             Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

             21. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. září

             Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

             20. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. září

             Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

             19. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             18. září

             Armádní drony

             18. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. září

             Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

             15. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             14. září

             Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

             14. 9. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             13. září

             13. 9. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám