25 minut

8. červen

Obsah dílu

Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

Části dílu

01:14
Změna na postu hejtmana MS kraje
  Moravskoslezský kraj má nového hejtmana. Ivo Vondrák, zvolený za hnutí ANO, na svou funkci rezignoval. Nahradil ho jeho kolega z úřadu a původně i politické strany Jan Krkoška, do té doby náměstek pro regionální rozvoj a turistický ruch.
  04:06
  Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana
   Ivo Vondrák vedl Moravskoslezský kraj více než šest a půl roku. Ještě nedávno byl přesvědčen o tom, že svůj mandát dokončí až do konce volebního období. Jeho ústředním mottem ve funkci hejtmana bylo: Od těžby uhlí k těžbě dat.
   06:00
   Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje
    Jan Krkoška byl hostem Událostí v regionech.
    08:37
    Budoucnost vesnických prodejen
     Budoucností vesnických prodejen, rostoucími cenami i využitím moderních technologií a dalších služeb se zabývá kongres Sámoška. Účastní se ho zástupci obchodů i dodavatelé. Obchodů v malých vesnicích i přes pomoc státu stále ubývá
     11:09
     Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy
      Vedoucí provozu čistírny odpadních vod Jiří Liška ve společnosti Energoaqua, která je obžalovaná z otravy řeky Bečvy ze září 2020, nemá podezření, že by čistírna ekologickou havárii způsobila. Řekl to u vsetínského okresního soudu, který případ projednává. Podle obžaloby řeku nejméně na 37 kilometrech otrávily kyanidy a šestimocný chrom.
      11:35
      Studenti staví Tatru Phoenix
       Studenti a učni odborné školy v Kopřivnici sestavují vlastní nákladní automobil. Na Tatře Phoenix začali ve školních dílnách pracovat se zaměstnanci automobilky. Projektu, který vyšel na čtyři miliony korun, předcházely tři roky příprav.
       14:03
       Výstraha před silnými bouřkami
        Na Moravu a do Slezská dorazí další silné bouřky. Podle meteorologů bude hlavním nebezpečím přívalový déšť, který může způsobit lokální záplavy. Podrobnosti přidal Marek Slavík.
        15:48
        Vandalismus ve Slezské Ostravě
         Garáže kolem Podélné a Vývozní ulice v Ostravě jsou už několik let ve špatném stavu. Místním obyvatelům vadí zničené budovy i pohozené odpadky. Situaci se snaží řešit Městský obvod Slezská Ostrava, nezná ale majitele budov.
         18:09
         Výběr ze sociálních sítí ČT
          Hasiči likvidovali požár kovového odpadu z autovraků v areálu firmy poblíž Místecké ulice v Ostravě-Vítkovicích. Těžkou technikou museli rozebírat hořící hromadu odpadu a postupně ji hasit. Požár byl bez zranění a bez škod. // Basketbalisté Opavy oslavili spolu se svými fanoušky zisk mistrovského titulu, který vybojovali předchozí týden v sérii proti Děčínu. Celkově pátý ligový titul získali po dvacetileté pauze. Na Horní náměstí v Opavě, kde klub představil také návrh sochy trenéra Petra Czudka, přišly stovky lidí.
          18:55
          Nová mineralogická stezka v Jeseníkách
           V Olomouckém kraji oficiálně začala letní turistická sezóna. Návštěvníci můžou využít nové cyklistické nebo turistické trasy. Jednou z nich je Mineralogická stezka ve Verní řovicích v Jeseníkách. Trasa má v horách především rozptýlit turisty - například okolí Pradědu bývá při dobrém počasí přelidněné. Na takové projekty se teď chce kraj soustředit.
           21:03
           Improvizace v současném tanci
            Kristýna Slezáková učí na Janáčkově konzervatoři současný tanec. Zároveň pořádá pro zájemce workshopy, ve kterých propojuje tanec a jógu. Nápad vytvořit představení přímo před diváky, dostala před dvěma lety. Taneční improvizace uvádí pod názvem Plynutí.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            9. červen

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            12. září

            Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

            12. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám