25 minut

6. červen

Obsah dílu

Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

Části dílu

03:58
Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku.
  Vesnicí roku v Olomouckém kraji se staly Čechy pod Kosířem na Prostějovsku. Obec, kde žije zhruba tisícovka lidí, je především turistickým cílem. Ročně tam zavítá 60 tisíc návštěvníků. Obec tomu podle starosty ale musí pomoci pravidelnými investicemi do infrastruktury. To ale v posledních letech není jednoduché.
  05:19
  Kvalita života na venkově.
   Host Událostí v regionech - hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.
   06:52
   Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé.
    Pětatřicet let uplynulo letos od chvíle, kdy se z Vojenského výcvikového prostoru Libavá začali stahovat první sovětští vojáci. Odsun 122. raketové brigády odstartovala americko-sovětská dohoda o likvidaci raket středního doletu z roku 1987. Z Libavé se Sověti začali stěhovat v únoru 1988, poslední objekt předali v dubnu 1990. Pozůstatky vojenských skladů jsou v prostoru dodnes.
    10:04
    Letní tábory pro seniory.
     Stovka seniorů vyrazila na tábor do Čekyně u Přerova. Aktivní důchodci z Olomouckého i Moravskoslezského kraje a také ze Slovenska čeká týden plný táborových soutěží, výletů do přírody, přednášek i karneval v maskách. Akci letos už po sedmé pořádá Rada seniorů Olomouckého kraje a zájem je obrovský. Je proto možné, že další turnus se uskuteční vůbec poprvé také na podzim.
     11:00
     Historie frýdecko-místeckých textilek.
      Historickým autobusem po textilních halách. V rámci projektu techno trasa budou mít turisté během prázdnin možnost více poznat frýdecko-místecké textilky. Prostory se jim otevřou i tam, kde dřív nemohli. Zážitkové jízdy retro autobusem začnou 17. června.
      13:35
      Pomoc matkám s poporodní depresí.
       I mámy mají své dny. Kampaň, která v Ostravě upozorňuje na duševní problémy spojené s mateřstvím a těhotenstvím. 75 procent žen, které tyto obtíže zažívají totiž podle dat z Národního ústavu duševního zdraví nevyhledá žádnou pomoc.
       16:19
       První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji.
        První přírodní pohřebiště v Moravskoslezském kraji, vzniká pod Lysou horou v Beskydech. V prostoru hřbitova v Lubně, místní části Frýdlantu nad Ostravicí, bude prostor, kde mohou lidé nechat pohřbít své blízké v souladu s přírodou. Rozložitelné urny s popelem se budou ukládat do záhonů. Náhrobky nahradí dřevěné cedulky se jmény.
        18:53
        Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem.
         Vypouštění uzdravených dravců. Dva včelojedy lesní, kteří se téměř 9 měsíců léčili ze svých zranění v Záchranné stanici Bartošovice na Novojičínsku, vypustili nyní ochránci do volné přírody. / Souboj drozda se slepýšem. Vydatný úlovek ukořistil na zahradě v Bělé pod Pradědem drozd, který v trávě objevil plazícího se slepýše.
         19:30
         Montáže nových elektronických sirén
          Moravskoslezští hasiči průběžně mění sirény v Ostravě a přidávají nové. Modernější výstražná zařízení budou na radnicích, hasičských zbrojnicích a ve školách. Nebudou chybět ale ani v záplavových zónách nebo u průmyslových podniků.
          21:14
          Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.
           Národní divadlo moravskoslezské připravuje druhou etapu rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Začne opravou pavilonu G na ostravské Černé louce, kam se veškerá produkce divadla na čas přesune. Géčko bude sloužit k více účelům.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           7. červen

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám