25 minut

31. květen

Obsah dílu

Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

Části dílu

01:13
Začala rekonstrukce OD Breda.
  Opavský obchodí dům Breda převzali stavebníci. Po letech chátrání začíná jeho rekonstrukce. Památkově chráněnou budovu čeká obnova fasády, oken a některých prvků v interiéru. Historický skvost koupilo město za necelých čtyřicet milionů. Do celkové rekonstrukce investuje dalších tři sta.
  06:45
  Dohled památkářů na opravy historických objektů.
   Host Událostí v regionech památkářka Martina Lehnertová
   06:50
   Stížnosti na hluk v okolí obchvatu.
    Lidem z blízkosti nového obchvatu Frýdku Místku vadí hluk a kamiony, které jim v noci osvětluji domovy. Kolem části komunikace totiž nejsou vystaveny protihlukové stěny. Podle ministerstva dopravy bude o nutnosti jejich výstavby rozhodnuto až po takzvaném ustálení stavby. Místní obyvatelé sepsali stížnost.
    09:33
    Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka.
     Nejvyšší soud se začal zabývat kauzami zřícených mostů ve Studénce na Novojičínsku a Vilémově na Havlíčkobrodsku. Obě neštěstí měla oběti na životech a padly v nich podmíněné tresty, případy spolu ale nesouvisejí. Silniční most ve Studénce spadl při opravách 8. srpna 2008 na železniční trať. Do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík. Na místě zahynulo šest lidí, další dva zranění zemřeli později. Zraněných bylo ještě dalších 95 cestujících, devět těžce. Někteří mají doživotní následky.
     10:11
     Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově.
      V Prostějově zůstanou v provozu pobočky pošt v Plumlovské ulici i v Čechovicích, obě byly původně na seznamu 4 míst, která mají ve městě končit. Radnice se dohodla s Českou poštou, že provozovnu v Plumlovské zachová, jen bude nejspíš oproti současnosti omezenější. A provoz v Čechovicích si vezme na starost město, bude ho dotovat ze svého rozpočtu.
      10:39
      Pštros ve volné přírodě u Olomouce
       Pštros ve volné přírodě na okraji Olomouce. Policie majitele nezná, a pokud nebude zvíře někoho ohrožovat, odchyt neplánuje. Podle odborníků je pštros plachý a člověku by ublížit neměl. Utekl zřejmě z chovu, který ale nemusel být registrovaný.
       12:33
       Silný povrchový otřes na Karvinsku.
        V lokalitě dolu ČSM Jih na Karvinsku večer došlo k silnému povrchovému otřesu. Podle společnosti OKD se nikomu nic nestalo, záchvěv se stal mimo důlní pracoviště a nepoškodil podzemí dolu ani stroje. Chvění zaznamenali i lidé v okolí a nejbližší seismologická stanice v Ostravě-Krásném Poli. Host Událostí v regionech seismolog Jan Zedník.
        15:22
        Prestižní turnaj v plážovém volejbale.
         Ostrava uvidí ode dneška do neděle hrát světovou beach-volejbalovou špičku. Na prestižním turnaji uprostřed industriálních Dolních Vítkovic se představí 32 dvojic mužů i žen. A fandit jim přijeli příznivci z různých koutů Evropy.
         17:41
         Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři.
          Významný ostravský lékař a český legionář Ludvík Klega má ode dneška v Hrabůvce znovu pamětní desku. Během první světové války pečoval o vojáky v Černé Hoře i na Sibiři. Za První republiky zavedl v ostravských Vítkovicích rentgen.
          20:48
          PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici.
           V ostravské zoo se vylíhlo deset mláďat krajty zelené, zahradě se to podařilo vůbec poprvé. Krkolomné zdolávání prudkých svahů, brodění bahnem, řízení s přesností na centimetry. Těžká nákladní auta zdolávala drsný terén Velké ceny Mohelnice v Truck trialu, ta je součástí Mezinárodního mistrovství ČR.
           21:46
           Otec v podání Norberta Lichého.
            Oceňovaná hra Otec, to je poslední premiéra sezony u ostravských Bezručů. Francouzský text Floriana Zellera /FLORIANA ZELERA/ obdržel řadu prestižních cen a stal se velkým hitem v Paříži, na West Endu i na Broadwayi. Jeho filmová adaptace získala dva Oscary. Starého muže, který trpí Alzheimerovou nemocí, hraje Norbert Lichý.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            1. červen

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            13. září

            13. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám