25 minut

1. červen

Obsah dílu

Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

Části dílu

00:51
Začal Janáčkův festival
  V Ostravě začíná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Koncertovat se bude měsíc - v divadle, kostelech i rockovém klubu a už tradičně taky v rodišti Leoše Janáčka, na Hukvaldech. Zahajovací koncert a s ním i celý festival začne v sedm večer a kromě tradiční Janáčkovy Sinfonietty zazní také houslový koncert Antonína Dvořáka.
  03:40
  Koupaliště otevřela
   Venkovní koupaliště zahajují sezonu - v Ostravě některá otevřela už dnes. A mnohá další v MS-zském i OL-kraji plánují využít slunečného počasí a otevřít o víkendu. Letní koupaliště v Ostravě-Porubě přivítalo první návštěvníky ještě v mírně omezeném provozu, bez tobogánů, vodních atrakcí, ale se sníženým vstupným. Teplota vody byla lehce přes 20 stupňů.
   04:47
   Nový majitel strojíren
    Víc klidu pro pracovníky prostějovských strojíren - firma stala se součástí Holdingu BR Group ostravského podnikatele Rudolfa Bochenka. Se 175 prostějovskými zaměstnanci bude mít skoro 3 tisíce lidí. Zároveň rozšíří portfolio - vyrábět bude i speciální dopravní techniku nebo pro potravinářský průmysl.
    07:17
    Policie odložila šetření
     Policie odložila šetření opavské psychiatrické nemocnice, kde 12 let kurtovali k lůžku mladou ženu. Trestní oznámení podal spolupracovník Národního ústavu duševního zdraví. Podle policie se ale nejednalo o trestný čin. Komise ministerstva zdravotnictví při provádění kontrol v roce 2018 označila případ jako mučení, v lepším případě jako nelidské zacházení. Na případ upozornil server iROZHLAS.cz loni v září.
     07:51
     Méně včelího moru
      Veterinární inspektoři loni v OL-kém kraji přišli na 9 ohnisek moru včelího plodu. Je to stejně jako předloni, ale oproti předchozím rokům i čtyřnásobně méně. Včelaři museli kvůli nákaze morem minulý rok v kraji zlikvidovat 25 včelstev. Nejvíce na Jesenicku. V kraji je momentálně registrovaných přes 43 tisíc včelstev.
      10:05
      Týden čtení
       Začal Týden čtení dětem - letos slavnostně v beskydské Ostravici, v den, kdy děti slaví svátek. V mnoha městech a obcích po celé republice se v následujícím týdnu bude číst, vyprávět, tvořit, zpívat a hrát.
       12:50
       Nový systém parkování na Svatém Kopečku.
        Digitální tabule s aktuálními informacemi. Hlavní prvek nového systému, který má zmírnit potíže s parkováním na Svatém Kopečku. Městská část Olomouce je kvůli návštěvníkům zoo nebo poutního kostela často v obležení aut. A nová parkovací místa jsou v nedohlednu.
        15:07
        Festival ZUŠ
         Divadlo, tanec, hudba i výtvarno - v podání dětí, které se umění věnují ve svém volném čase. Olomoucké Horní náměstí dnes od rána patří žákům základních uměleckých škol z celého regionu. Zapojili se do dvoutýdenního celo-českého festivalu ZUŠ Open, letos čítá na 500 akcí v podání 4 set 40-ceti škol.
         19:41
         Strategický plán online
          Ostrava připravuje nový strategický plán rozvoje města do roku 2030. Do jeho přípravy se může zapojit široká veřejnost - od dotazníků a pocitových map až po přímé podněty. S těmi mohou lidé chodit nově i osobně. Nový plán slibuje pokračovat v rekonstrukci Městské nemocnice Ostrava nebo Hlavního nádraží.
          22:07
          Začal Zlínský festival
           Ve Zlíně dnes začal 63. Zlín Film Festival. Nejstarší a taky největší přehlídka filmů pro děti a mládež na světě nabídne 295 filmů z 50 zemí světa. Dva filmy už dnes ve světové premiéře – kanadský Billie Blue a animovaný snímek Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Jeho koproducentem byla i Česká televize. Zlatý střevíček na přínos kinematografii obdrží za malou chvíli herec Pavel Nový.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           2. červen

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám