25 minut

30. květen

Obsah dílu

Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

Části dílu

01:02
Vondrák zůstává hejtmanem
  Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který v únoru vystoupil z hnutí ANO, zatím zůstává v čele kraje i členem klubu krajských zastupitelů. Ten má ale od včerejšího podvečera o dva členy méně. Vyloučení byli Ondřej Němeček a Kateřina Šebestová za to, že coby ostravští zastupitelé podporovali někdejšího primátora Tomáše Macuru. Ten se stejně jako Vondrák dostal do sporu s vedením hnutí ANO.
  04:21
  Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou
   2000 podpisů pod peticí, která nesouhlasí se stavbou linky na zpracování odpadu v Biskupicích na Prostějovsku. Vyráběla by tuhá alternativní paliva využitelná v teplárnách. Společnost FCC ale plány změnila a stavět nezačne. Naopak v nedalekých Mostkovicích jiný investor o stavbě odpadového centra uvažuje.
   07:15
   Penězokazci před VS
    Vrchní soud v Olomouci může zasáhnout do kauzy padělání peněz organizovanou skupinou z Česka a Slovenska. Bude tak posuzovat vinu a udělené tresty, které soud vyměřil pětici obžalovaných. Ti by měli nastoupit do vězení na dobu šesti až devíti let. Vrchní soud se kauze věnuje na popud olomouckého vrchního státního zástupce a jednoho z obžalovaných, ti podali odvolání. České televizi informaci potvrdila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Vilemína Hana Ondrušová. Šestice mužů byla napojená na italskou zločineckou organizaci. Podle prvoinstančního rozsudku chtěli tisknout eurobankovky a české koruny v řádu miliard.
    07:41
    Sdílená kola v Olomouci
     - Obyvatelé a návštěvníci Olomouce loni na sdílených kolech a elektrokoloběžkách absolvovali více než půl milionu jízd. Na sdílené bicykly připadlo 271.625 jízd a na elektrokoloběžky 231.668 jízd. V Olomouci se letos lidé mohou projet na sdílených kolech od firmy nextbike Czech Republic, v případě koloběžek si lze vybírat mezi společnostmi Bolt, Eagl a Lime. K dispozici mají celkem 1310 sdílených kol a koloběžek.
     08:07
     Nový majitel Meopty
      Stoprocentní podíl ve společnosti Meopta-optika koupí podle Hospodářských novin nadnárodní investiční fond Carlyle Group. A to za necelých sedm set milionů eur, v přepočtu zhruba šestnáct miliard korun. Na transakci se měli o víkendu dohodnout zástupci fondu s vlastníky Meopty.
      10:33
      Nová ředitelka Divadla loutek a
       Střídání ředitelek v ostravském Divadle loutek - nově ho povede Alena Punčochářová, od prázdnin nahradí dosavadní šéfku Jarmilu Hájovou, která na vlastní žádost divadlo po dvaceti letech opouští.
       14:09
       Závod aut na vodíkový pohon
        Jako závody formule - ale v miniprovedení. Dráhou v ostravském Trojhalí se proháněly malé modely aut na vodíkový pohon. Nejlepší středoškolské týmy z celého Česka se utkaly o titul - vítězové se kvalifikují na mistrovství světa. Studenti si závodničky sami staví i pilotují. Soutěž má povzbudit zájem o nové technologie.
        16:14
        Další osud Gearworks
         Ostravská strojírenská společnost Gearworks půjde do reorganizace. Povolil to Krajský soud v Ostravě - žádala o to sama firma. Ta vyrábí především převodovky a ozubená kola a zaměstnává sto lidí. Teď na ni bude dohlížet insolvenční správce.
         19:16
         PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi.
          Maskovaný a s nožem v ruce se v půlce května vypravil na lup do zlatnictví 31 letý muž v Kopřivnici. / Dvěma šoférům v nesnázích pomohli koncem minulého týdne strážníci v Ostravě - nad rámec svých běžných úkonů.
          20:39
          Umělá inteligence v Třinci
           Do pěti let bude na světě kniha, kterou napíše umělá inteligence tak umně, že to nebude znát - míní spisovatel a popularizátor vědy Petr Koubský. O svůj pohled na budoucnost literatury se podělil na čtenářském festivalu ČTE FEST v Třinci. Třetí ročník nabízí během deseti dnů autorská čtení, besedy i workshopy s českými tvůrci.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           31. květen

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám