25 minut

13. březen

Obsah dílu

Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

Části dílu

01:11
Slabý mobilní signál v pohraničí
  Nedostatečný mobilní signál pořád trápí odlehlé obce v česko-polském pohraničí - byť se bílá místa na mapě pokrytí zmenšují. Pomoct má i nová dotace od státu.
  03:13
  Rozdíly v rychlostech internetu
   A rozdíly, co se týká pokrytí signálu, jsou i v internetovém připojení. Rychlost internetu se v Česku nejčastěji pohybuje od 30 Mbit/s do 1 Gbit/s. Nejrychlejší internet mají lidé v metropolích – například v Jihomoravském kraji, v Praze, v Brně nebo na Ostravsku. Naopak nejpomalejší internet je v části zápedních Čech, na Vysočině nebo právě v příhraničí na severu Olomouckého kraje.
   04:03
   Víkendový zásah policie v Čeladné
    V areálu golfového klubu v Čeladné se pohybovali muži se zbraněmi. V sobotu večer je zadržela zásahová jednotka policistů. Podle informací České televize si v areálu klubu vyřizovaly dvě skupiny podnikatelů ekonomický spor. Zadržení muži byli údajně součástí bezpečností agentury, kterou si najala jedna ze stran.
    05:18
    Chytání v Bečvě bez omezení
     Rybáři už můžou bez omezení chytat na spodním toku Bečvy. Rozbory ukázaly, že maso úlovků je nezávadné. Od ekologické havárie to bude 2 a půl roku. U soudu je ale případ na začátku.
     07:05
     Odstoupení děkana z Vědecké rady UP
      Děkan olomoucké přírodovědecké fakulty Martin Kubala rezignoval na členství ve Vědecké radě Univerzity Palackého. Podle něj přehlíží podezření na falšování dat v publikacích vědců, kteří dnes působí na vysokoškolském ústavu CATRIN.
      09:01
      Unikátní operace v Karviné
       Karvinská nemocnice na svém pracovišti v Orlové začala nově u miniinvazivních operačních zákroků na noze, kdy lékaři provádějí jen drobné řezy, využívat šrouby ze vstřebatelného materiálu. Pacient tak nemusí podstupovat další operaci, kdy mu je lékaři vyjmout - rána se rychleji hojí a člověk se dříve zapojí do běžného života. Podle karvinských lékařů tento postup využívají jak první v zemi.
       11:21
       Výročí prvního letu Čecha do vesmíru
        Před pětačtyřiceti lety se jako doposud jediný Čech podíval do kosmu. Díky němu patří Česká republika společně se Spojenými státy a Ruskem mezi první tři státy, jejíž zástupci letěli do vesmíru. Dnes o svých zkušenostech vyprávěl Vladimír Remek na základní škole v Ostravě.
        12:34
        Začala oprava D56
         V Ostravě začíná další oprava dálnice D56. Krajské město spojuje s Frýdkem-Místkem a je jednou z nejvytíženějších v Moravskoslezském kraji. Řidiči se musí připravit na komplikace. V úseku od Ostravy-Hrabové po sjezd na Novou Bělou bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu.
         12:54
         Jednání o obchvatu Vlčovic
          Obcím na Novojičínsku by měl od nákladní dopravy, hluku i emisí ulevit plánovaný obchvat Vlčovic. Tamní obyvatelé se ale bojí o zemědělskou půdu. Na setkání do tamního kulturního domu proto za nimi odpoledne dorazili zástupci Moravskoslezského kraje.
          15:51
          Diagnóza rakoviny z odběru krve
           Tým hematoonkologů se v Ostravské fakultní nemocnici snaží zlepšit a zjednodušit proces stanovení diagnózy rakoviny kostní dřeně i její následující léčbu. Výzkumníci zjistili, že rakovinotvorné buňky se kromě kostní dřeně objevují i ve větším množstvím i v běžném odběru krve. Zároveň pracují i na zjednodušení buněčné terapie.
           17:53
           Loučení s amfiteátrem za Domem kultury
            Slavnostní happening jako rozloučení s amfiteátrem za Domem kultury města Ostravy. Loučí se s ním veřejnost i umělci. Chátrající betonová stavba půjde k zemi. Demolice souvisí s rekonstrukcí památkově chráněného kulturního domu a stavbou nové koncertní síně.
            18:08
            Výstava Subject 48 v Galerii Dukla
             Sezónu ve venkovní Galerii Dukla v ostravské městské části Poruba zahájila mezinárodní výstava Subject 48. Společné dílo představuje čtyři umělce z berlínské undergroundové umělecké scény. Výkladní skříně galerie, která je umístěná v pasáži bývalého kina, proměnili v laboratoř vzpomínek.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             14. březen

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             7. červen

             Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

             7. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             6. červen

             Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

             6. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. červen

             Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

             5. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             2. červen

             Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

             2. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             1. červen

             Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

             1. 6. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             31. květen

             Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

             31. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám