25 minut

13. března 2023

Obsah dílu

Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

Části dílu

01:11
Slabý mobilní signál v pohraničí
  Nedostatečný mobilní signál pořád trápí odlehlé obce v česko-polském pohraničí - byť se bílá místa na mapě pokrytí zmenšují. Pomoct má i nová dotace od státu.
  03:13
  Rozdíly v rychlostech internetu
   A rozdíly, co se týká pokrytí signálu, jsou i v internetovém připojení. Rychlost internetu se v Česku nejčastěji pohybuje od 30 Mbit/s do 1 Gbit/s. Nejrychlejší internet mají lidé v metropolích – například v Jihomoravském kraji, v Praze, v Brně nebo na Ostravsku. Naopak nejpomalejší internet je v části zápedních Čech, na Vysočině nebo právě v příhraničí na severu Olomouckého kraje.
   04:03
   Víkendový zásah policie v Čeladné
    V areálu golfového klubu v Čeladné se pohybovali muži se zbraněmi. V sobotu večer je zadržela zásahová jednotka policistů. Podle informací České televize si v areálu klubu vyřizovaly dvě skupiny podnikatelů ekonomický spor. Zadržení muži byli údajně součástí bezpečností agentury, kterou si najala jedna ze stran.
    05:18
    Chytání v Bečvě bez omezení
     Rybáři už můžou bez omezení chytat na spodním toku Bečvy. Rozbory ukázaly, že maso úlovků je nezávadné. Od ekologické havárie to bude 2 a půl roku. U soudu je ale případ na začátku.
     07:05
     Odstoupení děkana z Vědecké rady UP
      Děkan olomoucké přírodovědecké fakulty Martin Kubala rezignoval na členství ve Vědecké radě Univerzity Palackého. Podle něj přehlíží podezření na falšování dat v publikacích vědců, kteří dnes působí na vysokoškolském ústavu CATRIN.
      09:01
      Unikátní operace v Karviné
       Karvinská nemocnice na svém pracovišti v Orlové začala nově u miniinvazivních operačních zákroků na noze, kdy lékaři provádějí jen drobné řezy, využívat šrouby ze vstřebatelného materiálu. Pacient tak nemusí podstupovat další operaci, kdy mu je lékaři vyjmout - rána se rychleji hojí a člověk se dříve zapojí do běžného života. Podle karvinských lékařů tento postup využívají jak první v zemi.
       11:21
       Výročí prvního letu Čecha do vesmíru
        Před pětačtyřiceti lety se jako doposud jediný Čech podíval do kosmu. Díky němu patří Česká republika společně se Spojenými státy a Ruskem mezi první tři státy, jejíž zástupci letěli do vesmíru. Dnes o svých zkušenostech vyprávěl Vladimír Remek na základní škole v Ostravě.
        12:34
        Začala oprava D56
         V Ostravě začíná další oprava dálnice D56. Krajské město spojuje s Frýdkem-Místkem a je jednou z nejvytíženějších v Moravskoslezském kraji. Řidiči se musí připravit na komplikace. V úseku od Ostravy-Hrabové po sjezd na Novou Bělou bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu.
         12:54
         Jednání o obchvatu Vlčovic
          Obcím na Novojičínsku by měl od nákladní dopravy, hluku i emisí ulevit plánovaný obchvat Vlčovic. Tamní obyvatelé se ale bojí o zemědělskou půdu. Na setkání do tamního kulturního domu proto za nimi odpoledne dorazili zástupci Moravskoslezského kraje.
          15:51
          Diagnóza rakoviny z odběru krve
           Tým hematoonkologů se v Ostravské fakultní nemocnici snaží zlepšit a zjednodušit proces stanovení diagnózy rakoviny kostní dřeně i její následující léčbu. Výzkumníci zjistili, že rakovinotvorné buňky se kromě kostní dřeně objevují i ve větším množstvím i v běžném odběru krve. Zároveň pracují i na zjednodušení buněčné terapie.
           17:53
           Loučení s amfiteátrem za Domem kultury
            Slavnostní happening jako rozloučení s amfiteátrem za Domem kultury města Ostravy. Loučí se s ním veřejnost i umělci. Chátrající betonová stavba půjde k zemi. Demolice souvisí s rekonstrukcí památkově chráněného kulturního domu a stavbou nové koncertní síně.
            18:08
            Výstava Subject 48 v Galerii Dukla
             Sezónu ve venkovní Galerii Dukla v ostravské městské části Poruba zahájila mezinárodní výstava Subject 48. Společné dílo představuje čtyři umělce z berlínské undergroundové umělecké scény. Výkladní skříně galerie, která je umístěná v pasáži bývalého kina, proměnili v laboratoř vzpomínek.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             14. března 2023

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             12. dubna

             Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

             12. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             11. dubna

             Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

             11. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             10. dubna

             10. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             9. dubna

             9. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. dubna

             8. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. dubna

             Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

             5. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             4. dubna

             Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

             4. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             3. dubna

             Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

             3. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             2. dubna

             Začaly zápisy do 1. tříd — Odklady školní docházky — Čtvrt roku odkladů nástupu do Liberty — Budoucnost původní hyperbarické komory — Nejteplejší Velikonoce — Výsledky policejních kontrol — Olomoucký kraj zvažuje autobusy na objednání — Zrestaurovaný motocykl Jawa 500 OHV

             2. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             28. března

             Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

             28. 3. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám