Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Dokončení D1 u Přerova — Dokončení D1 u Přerova — Hasiči rozvážejí vakcíny pediatrům — Otevírání očkovacích center — MNO ruší jednu covidovou jednotku — Podezření na omikron v MS kraji — Výročí posledního dolu na Karvinsku — Sbírka pro děti na východní Ukrajině — Dva noví ministři z regionu — 10 let od smrti Václava Havla — Zvířecí útulky před vánočními svátky — Bratři Karamazovi u Bezručů

Části dílu

00:58
Dokončení D1 u Přerova
  Termín dokončení dálnice D1 u Přerova je zřejmě na dohled. Na dostavbu přišlo celkem pět nabídek. Nejnižší za šest miliard 900 milionů korun. Desetikilometrový úsek pomůže Přerovu od kamionů. Ve městě se kvůli plynulejší dopravě buduje jedna dopravní stavba za druhou.
  03:22
  Dokončení D1 u Přerova
   Živě Jan Sůra, šéfredaktor Zdopravy.cz
   06:08
   Hasiči rozvážejí vakcíny pediatrům
    V Olomouckém kraji dnes hasiči začali rozvážet vakcíny do ambulancí praktických lékařů pro děti a dorost. Očkovací látku jim ráno předali lékárníci ve Fakultní nemocnici Olomouc. Některým praktikům doručuje vakcíny také distribuční firma.
    08:12
    Otevírání očkovacích center
     Po celém Česku se postupně znovu otevírají očkovací centra - obnovit jejich síť se chystají například na jihu Moravy. První na řadě budou Hodonín a Kyjov, následují Vyškov, Blansko, Břeclav nebo Brno. Znovu otevírá také centrum v Břidličné na severu Moravy, provozuje ho krnovská nemocnice.
     09:24
     MNO ruší jednu covidovou jednotku
      S klesajícím počtem nakažených Městská nemocnice v Ostravě zrušila jednu z kovidových stanic. Ve zdravotnickém zařízení nadále zůstává přes 70 standardních lůžek pro pacienty s koronavirem a dalších jedenáct na jednotkách intenzivní péče. Interní oddělení B, kde jich je k dispozici 14, bude opět po osmi týdnech pečovat o interní pacienty.
      10:22
      Podezření na omikron v MS kraji
       Moravskoslezští hygienici prověřují možný výskyt varianty koronaviru omikron v Ostravě, výsledky by měly být zítra. V kraji se za poslední týden nakazilo covidem 8589 lidí. Oproti minulému týdnu je to výrazný pokles. * V Olomouckém kraji přibylo za uplynulý týden 4558 potvrzených případů nákazy, což je ve srovnání s předchozím týdnem o 2300 méně.
       10:52
       Výročí posledního dolu na Karvinsku
        Před 53 lety byla vytěžena první tuna uhlí z dolu ČSM - poslední činné šachty na Karvinsku. I té už zbývá jen jeden rok fungování. V OKD teď dokončují plán těžby a uzavírají kontrakty s odběrateli a dodavateli.
        13:29
        Sbírka pro děti na východní Ukrajině
         Přibližně sto dárců poslalo Ostravsko - opavské diecézní charitě 220 tisíc korun na Mikulášskou sbírku pro děti na Ukrajině. Humanitární pracovníci kvůli pandemii koronaviru také letos nemohou - tak jako dříve - přivézt dárky osobně. Za peníze, které se vybraly, nakoupí dárky tamní partnerská charita.
         15:59
         Dva noví ministři z regionu
          Česko má novou vládu. Zástupce tam má Moravskoslezský i Olomoucký kraj. Ministrem financí je Zbyněk Stanjura za ODS - bývalý ministr dopravy a primátor Opavy. * Vicepremiérem, ministrem práce a sociálních věcí se stal Marian Jurečka z KDU-ČSL - bývalý ministr zemědělství a současný zastupitel Olomouckého kraje.
          16:34
          10 let od smrti Václava Havla
           Zítra uplyne přesně deset let od úmrtí prvního českého prezidenta - Václava Havla. V Moravskoslezském kraji se jeho první zachycená návštěva uskutečnila v roce 1969 na zahradě Kulturního domu Nové huti v Ostravě-Zábřehu - na dalších dvacet let to pak byla jeho poslední návštěva Ostravy. Česko si jeho památku připomene množstvím akcí.
           19:22
           Zvířecí útulky před vánočními svátky
            O zvířata z útulků je i před letošními Vánoci větší zájem. Počet adopcí byl ale někde vysoký po celý rok. Například v útulku v Havířově se pro jedno štěně najde až třicet zájemců. Domov tak stále hledají především starší psi a kočky.
            21:49
            Bratři Karamazovi u Bezručů
             Ruská duše ožívá v ostravském Divadle Petra Bezruče. Bratři Karamazovi v dramatizaci uměleckého šéfa Jana Holce přináší koncentrovanou hereckou podívanou, která nenechá diváky vydechnout. Otce Karamazova ztělesňuje Norbert Lichý.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Výuka nadaných dětí — Počty nadaných dětí — Nové využití památek — Vyhláška o regulaci hazardu v Opavě — ČIŽP nařídila zastavit stavbu vodní nádrže — Studentka UPOL šlechtí odolnou rostlinu — Soud vrátil k došetření otravu Bečvy — Čtvrté kolo dotací na výměnu kotlů — Zdražování obědů ve školních jídelnách — Uzavírka u Frýdku-Místku — Festival Move Fest

             Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jednodušší stavby v okolí dolů — Dobývací prostory v MS kraji — Budoucnost prostoru Dolu Frenštát — Velký zájem o zeminu a substráty — Zahájení stavby I/11 Postřelmov - Chromeč — Pokles nezaměstnanosti v dubnu — Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě — Poničená mohyla Jana Palacha na Smrku — Návrat chanukového svícne z vypálené synagogy — Rozsudek za zpronevěření 300 milionů korun — Za vraždu seniorky 18,5 roků ve vězení — Divadlo na cucky zahájilo Divadelní Floru

             Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám