25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Lékařská fakulta OU usiluje o akreditaci — Lékařská fakulta OU usiluje o akreditaci — Zdravotnický ústav: britská mutace 95 % — Denní nárůst počtu nakažených v krajích — Zvýšený zájem o antigenní testy — Posudek k otravě Bečvy do konce února — Zaplněné záchranné stanice pro zvířata — Nehody kvůli ledovce — Výstraha před ledovkou a povodněmi — Restaurace otevřela navzdory opatřením — Hanlivý výrok na fotbalistu má viníka — Studenti postavili školu v Minecraftu — Oslava Hromnic v Opavě

Části dílu

00:52
Lékařská fakulta OU usiluje o akreditaci
  Lékařská fakulta Ostravské univerzity bojuje o zachování studijního oboru Všeobecné lékařství, do kterého se zájemci teď nemohou hlásit. Národnímu akreditačnímu úřadu zaslala upravený akreditační spis, v něm se snažila vypořádat se všemi připomínkami po loňské neúspěšné žádosti.
  Zda bude moct fakulta znovu vzdělávat studenty v oboru lékařství, by mělo být podle vedení akreditačního úřadu jasné na jaře.
  03:25
  Lékařská fakulta OU usiluje o akreditaci
   Problémy se schválením oboru Všeobecné lékařství se objevily v polovině loňského roku. Tehdy hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučila akreditaci prodloužit s tím, že fakulta nemá dost odborníků ve výuce. Vedení fakulty žádost o akreditaci nestáhlo, Ostravská univerzita pouze požádala o její pozastavení. Rada Národního akreditačního úřadu na počátku července ale rozhodla, že fakulta nemůže přijímat nové studenty do oboru Všeobecné lékařství. Stávající studenti ale mohou ve studiu pokračovat. V říjnu se stal novým děkanem Rastislav Maďar, který si vyřešení problémů s akreditací stanovil jako jeden z hlavních úkolů.
   04:12
   Zdravotnický ústav: britská mutace 95 %
    Britská mutace koronaviru se v MS kraji podle Zdravotního ústavu v Ostravě objevila na 95 %. Definitivně to pracovníci budou moci potvrdit až příští týden. Podezřelé vzorky odeslali na konci ledna k vyhodnocení do Prahy. Bylo jich zhruba 40.
    06:53
    Denní nárůst počtu nakažených v krajích
     606 nově nakažených hlásí za včerejšek hygienici v MS kraji. Je to o zhruba 120 méně než před týdnem. V nemocnicích ale vzrostl počet pacientů o téměř 6 desítek. V OL kraji za pondělí přibylo
     485 nových případů, je to o 24 více než minulé pondělí. Index protiepidemického systému PES zůstává na 73 bodech.
     07:20
     Zvýšený zájem o antigenní testy
      Vláda lidem od pondělí umožnila častější testování na koronavirus rychlou antigenní metodou. Chce tím přitáhnout více lidí k testování a pomoci pendlerům. Některé nemocnice v MS kraji už zvýšený zájem zaregistrovaly. Plošné antigenní testování zdarma v Česku probíhá už od 16. 12.
      09:51
      Posudek k otravě Bečvy do konce února
       Klíčový dokument, znalecký posudek, který si nechala vypracovat policie v souvislosti s ekologickou havárií na řece Bečvě 20. 9., má být hotový do konce února. České televizi to dnes řekl znalec, který jej zpracovává. Toho od včerejšího večera navíc prošetřuje policie. V pondělním pořadu Reportéři ČT totiž řekl, že otravu řeky Bečvy nezpůsobila chemička DEZA.
       12:14
       Zaplněné záchranné stanice pro zvířata
        V době koronaviru lidé častěji vyrážejí do přírody. Důsledkem je mj. i větší množství zvířat, která přinášejí do záchranných stanic. Ta v Bartošovicích jich minulý rok přijala více než v předešlých letech.
        Především se jednalo o ptáky a savce.
        15:19
        Nehody kvůli ledovce
         U několika nehod souvisejících s ledovkou zasahovaly dopoledne záchranné složky v OL kraji.
         U Potštátu na Hranicku vyprošťovali hasiči řidiče, který autem narazil do stromu a zůstal zaklíněný uvnitř. Další vážná nehoda se zraněními se stala na Šumpersku. U Rapotína se srazilo osobní auto s dvěma nákladními.
         15:57
         Výstraha před ledovkou a povodněmi
          Až do zítřejší 10:00 platí v Jeseníkách a Beskydech výstraha před ledovkou, od zítřejšího večera se pak mohou v Jeseníkách rozvodnit některé toky.
          16:26
          Restaurace otevřela navzdory opatřením
           I přes protiepidemická opatření někteří podnikatelé otevírají. O víkendu se např. rozjel vlek ve Skiareálu Vaňkův kopec. Otevřeno má také restaurace v Hlubočkách u Olomouce. Provozovatelům za to ale hrozí pokuty až do 20 tis. Kč.
           18:34
           Hanlivý výrok na fotbalistu má viníka
            Policisté obvinili 46letého muže, který na středečním fotbalovém utkání v Ostravě mezi Baníkem a Slovanem Liberec křičel na fotbalistu z hostujícího týmu nadávky s rasistickým podtextem. Muži hrozí až 2letý trest.
            18:50
            Studenti postavili školu v Minecraftu
             Dny otevřených dveří se letos na školách kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Přesto si zájemci o studium mohou některé školy prohlédnout alespoň online. Originální řešení dne otevřených dveří napadlo studenty septimy gymnázia v Ostravě-Hrabůvce. Vytvořili dokonalou repliku školy ve virtuálním světě populární počítačové hry Minecraft.
             21:31
             Oslava Hromnic v Opavě
              Živě Václav Müller, ředitel festivalu Hradecký slunovrat.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              18. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Školy dokončují rekonstrukce budov — Energetické úspory ve školách — Dražší pomůcky pro školáky — Měření rychlosti přenosnými radary — Výstraha před vysokými teplotami — Omezený provoz ostravského magistrátu kvůli covidu-19 — Zákaz návštěv ve FN Olomouc — MHD ve Frýdku-Místku bude dál zdarma — Uvázaní psi v lese - jeden nepřežil — Využití dialýzy přímo z domova — Probíhá Folklor bez hranic Ostrava — NDM se připravuje na novou sezónu

              17. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Odpady jako alternativní energetický zdroj — Změny v třídění odpadu v Přerově — Porušování zákazu parkování v Jeseníkách — Zrušení buňky ODS v Ostravě Mariánských-Horách — Výstraha před silnými bouřkami — Prezentace živnostníků v Ostravě-Porubě — Bilance letošních žní — Vědci zkoumají stopy zemětřesení — Proměny měst na historických vedutách

              16. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

              15. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

              12. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

              11. 8. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám