Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Sjezdovka otevřela navzdory zákazu — Sjezdovka otevřela navzdory zákazu — Pomoc podnikatelům v pandemii — Pomoc podnikatelům v Ostravě do neděle — Soud potvrdil zproštění kvůli požáru Libušína — 4 roky vězení za zneužívání dětí — Odklady očkování seniorů — Vývoj počtu nakažených — Oteplení, vítr a varování před zvýšením hladiny řek — Péče o postcovidové pacienty — Přestavba mrakodrapu v Ostravě — Výstava fotografií svítidel v oknech

Části dílu

00:45
Sjezdovka otevřela navzdory zákazu
  Protestní akce proti vládním opatřením. Konala se dnes ve ski areálu Vaňkův kopec v Horní Lhotě.
  Areál si pronajala iniciativa Chcípl PES a i přes zákaz spustila vleky. Policisté ale krátce nato přikázali zařízení vypnout. Na místě zasahovali v posledních dnech opakovaně.
  02:55
  Sjezdovka otevřela navzdory zákazu
   Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
   05:33
   Pomoc podnikatelům v pandemii
    Živě ekonom Pavel Tuleja, rektor Slezské univerzity v Opavě.
    09:27
    Pomoc podnikatelům v Ostravě do neděle
     A teď informace k další finanční podpoře: Ostravští podnikatelé, kteří se kvůli vládním opatřením proti šíření nemoci COVID-19 dostali do hmotné nouze, můžou požádat o 20 tis. Kčdo neděle.
     Finanční pomoc je určena drobným podnikatelům s provozovnami na území města, jejichž činnost byla v návaznosti na aktuální vládní opatření od 27. prosince výslovně zakázána.
     10:12
     Soud potvrdil zproštění kvůli požáru Libušína
      Osvobozující rozsudek v případu požáru chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech platí. Odvolací soud potvrdil zproštění viny 54letého Pavla Pryšče z Karvinska, který měl požár památkově chráněné chaty způsobit tím, že si na opravu komína najal odborně nezpůsobilé dělníky. Podle předsedkyně senátu nelze prokázat příčinnou souvislost mezi jednáním obžalovaného, jeho pochybením a následkem.
      Původně muži hrozilo až 8 let vězení.
      10:42
      4 roky vězení za zneužívání dětí
       4 roky ve vězení má strávit učitel hudby, který v Ostravě a na Karvinsku sexuálně zneužíval 11 dívek a 2 chlapce. Nejmladší oběti bylo 9 let, nejstarší 14. Trest dopoledne potvrdil Vrchní soud v Olomouci, který zamítl odvolání 61letého pedagoga. Ten děti mimo jiné osahával a ukájel se před nimi. Podle soudu mužovo jednání poznamená psychiku jeho obětí i v dospělosti.
       12:04
       Odklady očkování seniorů
        Desítky seniorů nad 80 let v MS kraji dostaly v těchto dnech informaci o tom, že se jejich termín očkování proti COVIDU-19 přesouvá na náhradní datum. Podle očkovacích center za to může nedostatek vakcín, které obdržela. Vedení Krajského úřadu s případným zpožděním počítá. Další dávky jsou podle hejtmana na cestě do regionu. Přednostně by je měli dostat ti, kteří už byli očkováni jednou.
        15:05
        Vývoj počtu nakažených
         Od včerejška přibylo v MS kraji 655 lidí s COVIDEM-19, nárůst je podle hejtmana Iva Vondráka velmi mírný. 23,5 % všech testovaných bylo pozitivních. V kraji Olomouckém hygienici evidují 510 dalších nakažených, o 11 méně než před týdnem, ale o 22 více než za pondělí. Index protiepidemického systému PES dnes klesl o 3 body na hodnotu 70, což odpovídá 4. stupni rizika z pěti, platná protiepidemická opatření však odpovídají pátému, nejpřísnějšímu stupni.
         16:17
         Oteplení, vítr a varování před zvýšením hladiny řek
          Při mrznoucích srážkách se tvořila v noci a ráno ledovka. Komplikace na silnicích zaznamenali především na východě Česka. V dalších hodinách se bude výrazně oteplovat, meteorologové ale varují před silným větrem a také před zvyšováním hladin řek.
          17:31
          Péče o postcovidové pacienty
           Prostějovská nemocnice zřídila ambulanci pro pacienty, kteří prodělali nemoc COVID-19. Až každého 5. vyléčeného totiž může trápit tzv. postcovidový syndrom. Ten se projevuje únavou a zvýšenou dušností. Lékaři díky komplexnímu vyšetření zjistí, zda pacient nemá nedoléčený zápal plic, nebo poškozené dýchací ústrojí.
           20:23
           Přestavba mrakodrapu v Ostravě
            76 bytů má podle nového projektu vzniknout po rekonstrukci ostravského mrakodrapu. Autory jsou architektka Eva Jiřičná a její kolega Petr Vágner. Hodně diskutovaným tématem je ale parkování u domu, které by měl vyřešit parkovací dům. Ten budí mezi místními rozpaky.
            22:29
            Výstava fotografií svítidel v oknech
             Výstava v oknech muzea. V Příboře, kde v piaristickém klášteře sídlí Centrum tradičních technologií, zdobí okna velké fotografie. Jsou na nich svítidla, která lidé po staletí používali. Pro pobočku Muzea Novojičínska jsou okna v přízemí možností, jak výstavu v době pandemie uspořádat.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

             Premiéra pondělí 23. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

             Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Stěhování Janáčkovy filharmonie Ostrava — Nouzová lůžka jsou vytížená — Union banka bude vyplácet — Muzeum nákladních aut dostalo cenu — Legalizace zisků lihové mafie — Mrazíky vystřídají tropy — Zájem o psychologickou pomoc — Debaty o evropské integraci v Ostravě — Veřejné jednání o tramvajové trati — Oprava hodin v Širokém Brodě

             Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Pokračují ústní maturity — Hejtmani jednají na Čeladné — Charita pomáhá na Ukrajině — Nové sídlo Českého rozhlasu v Olomouci — Další Milostivé léto — Projekt Ze života hmyzu — Mezinárodní den muzeí — Ostrava má plán rozvoje centra města — Jetela obsadil dvě galerie

             Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             V krajích chybějí zubaři — Místostarostka míří před soud — OU přijímá přihlášky Ukrajinců — Včelaři přišli o méně včelstev — Kroužkování sokolů v Jeseníkách — Dopravní omezení pod Ovčárnou — Další navýšení rozpočtu haly — Stará láska nerezaví u Bezručů

             Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Rekonstrukce jatek skončila — Dárců uprchlíkům ubývá — Stížnost v kauze Bečva — Místostarosta stíhán kvůli zakázkám — Spor o stěhování úředníků — Kamery DP pomáhají kriminalistům — Krizový štáb řešil nepřizpůsobivé uprchlíky — V Olomouci vyroste linka na likvidaci odpadů — Opravy zámku v Bravanticích — Norská stopa na Move Fest

             Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám