Obsah dílu

Domovy pro seniory obnoví návštěvy — Domovy pro seniory obnoví návštěvy — Zákaz návštěv — Dopisy a videa do domovů pro seniory — PES v MS kraji vzrostl na 59 — Sportovci se připravují na rozvolnění — Koordinátor testování Hajdúch rezignoval — Divadlo Petra Bezruče má 75 let — Pobodaný cestující ve vlaku — Evropský den testování HIV — Novým vlastníkem HZBS je Diamo — Betlémy ve výlohách ve Štramberku

Části dílu

00:50
Domovy pro seniory obnoví návštěvy
  Od soboty bude možné navštěvovat v domovech pro seniory příbuzné a blízké. Podmínkou je maximálně 48 hodin starý negativní test na COVID-19. Buď si ho lidé sami zajistí, nebo podstoupí antigenní test přímo na místě. Z domovů ale zaznívá, že pro mnohé z nich bude testování příchozích komplikované.
  04:02
  Domovy pro seniory obnoví návštěvy
   Živě Marcela Mikulová, ředitelka Domova pro seniory pod Vinnou horou v Hlučíně a také předsedkyně Asociace poskytovatelů sociálních služeb pro MS kraj.
   07:17
   Zákaz návštěv
    Podle systému PES ve 4. a 3. stupni platí zákaz nebo omezení návštěv ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, kromě vymezených výjimek. Těmi jsou například přítomné třetí osoby u porodu, návštěvy nezletilých pacientů, pacientů s omezenou svéprávností a návštěvy nemocných v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.
    07:42
    Dopisy a videa do domovů pro seniory
     Dopisy, obrázky anebo videopozdravy. To vše posílají do domovů seniorů celkem v 6 krajích dobrovolníci ostravského spolku Počteníčko. Jeho projekt Mezičasy reaguje na situaci, kdy jsou v domovech zakázané návštěvy. Dočasně vystřídal původní počin nazvaný Hodinový vnuk. Při něm chodí studenti za seniory osobně a povídají si s nimi.
     10:14
     PES v MS kraji vzrostl na 59
      Živě redaktorka Lucie Křížková.
      12:32
      Sportovci se připravují na rozvolnění
       Sportovní hala florbalového klubu FBC Ostrava v Muglinově. Probíhá individuální brankářský trénink - bez roušek. Hráči nejvyšší soutěže mají výjimku. Pokud chtějí od čtvrtka trénovat ostatní kategorie, budou si muset roušky nasadit.
       14:23
       Koordinátor testování Hajdúch rezignoval
        Národní koordinátor testování na COVID-19 a vedoucí laboratorní skupiny při MZ ČR Marián Hajdúch rezignoval na funkci. Skončit má k 31. prosinci. V rozhovoru pro Deník N to odůvodnil mimo jiné tím, že nechce poskytovat odborné krytí pro politická rozhodnutí, s nimiž nesouhlasí. Vedle toho se chce věnovat výzkumu v Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který zároveň vede.
        15:24
        Divadlo Petra Bezruče má 75 let
         Ostravské Divadlo Petra Bezruče slaví 75. narozeniny. Bez diváků a bouřlivých oslav. Scéna, která za dobu své existence uvedla 670 premiér a jíž prošly desítky herců,mezi nimi je např. Jan Kačer,
         Petr Čepek, Marie Viková nebo Norbert Lichý, teď kvůli vládním opatřením nehraje. V zákulisí se ale zkouší a oprašuje repertoár.
         18:03
         Pobodaný cestující ve vlaku
          Ve vlaku na Přerovsku pobodal v pondělí odpoledne muž spolucestujícího. Stalo se to na trase mezi Teplicemi nad Bečvou a Černotínem poté, co cestující muže upozornil na jeho nevhodné chování. Dalšímu útoku zabránil strojvedoucí. Napadený skončil s bodným zraněním v nemocnici, útočník z vlaku utekl. Kriminalisté ho dopadli dnes ráno ve Valašském Meziříčí. Je podezřelý z pokusu o vraždu.
          18:31
          Evropský den testování HIV
           Do Ostravy přijela sanitka, ve které se lidé mohou nechat zdarma otestovat na virus HIV. To vše v rámci Evropského testovacího týdne. V MS kraji od začátku roku hygienici zaznamenali 16 nově HIV pozitivních. Je to stejně jako za celý loňský rok. Podle Světové zdravotnické organizace navíc každý 5. nakažený Čech o své nemoci neví, protože nebyl na testech.
           21:19
           Novým vlastníkem HZBS je Diamo
            Novým vlastníkem HZBS v Ostravě je ode dneška státní podnik Diamo. Za stanici zaplatí téměř 263 mil. Kč. Pod Diamo přejde nejen majetek, ale také všech 143 zaměstnanců báňské záchranné stanice.
            Ta byla součástí dceřiné firmy OKD.
            22:01
            Betlémy ve výlohách ve Štramberku
             Po celém Česku se kvůli hygienickým opatřením ruší adventní trhy a vánoční akce. Města a vesnice ale hledají i jiné cesty, jak navodit vánoční atmosféru. Ve Štramberku na Novojičínsku dal jeden z tamních manželských párů dohromady betlémy a usadil je do výloh obchodů. Městu pod Trúbou se díky jeho malebnosti přezdívá Moravský Betlém.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             2. prosinec 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             20. březen

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             17. březen

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             16. březen

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám