25 minut

2. prosinec 2020

Obsah dílu

Návrat nemocnic k běžnému provozu — Návrat nemocnic k běžnému provozu — Návrat nemocnic k běžnému provozu — Vývoj indexu PES — Přípravy na otevření obchodů a restaurací — Přípravy na otevření kulturních zařízení — Přípravy na otevření knihoven — Dobročinný stánek nahradili restauratéři — Další unik do Bečvy — Další unik do Bečvy — Další unik do Bečvy — Olomoucký kraj proti DOL — Sníh a výstraha před ledovkou — Sloup Nejsvětější Trojice 20 let v UNESCO

Části dílu

00:43
Návrat nemocnic k běžnému provozu
  Nemocnice se postupně vracejí k běžnému režimu. Operační sály znovu vytěžují také předem plánované a kvůli pandemii odložené výkony. Počet hospitalizovaných s koronavirem sice postupně klesá, nemocnice ale stále nechávají covidová lůžka v pohotovosti. Návrat do původního provozu zdravotnická zařízení očekávají nejdříve po novém roce.
  03:53
  Návrat nemocnic k běžnému provozu
   V MS kraji bylo k 30. 11. hospitalizovaných 598 lidí s koronavirem, to je přibližně o 200 méně než počátkem minulého měsíce. V kraji Olomouckém bylo na konci listopadu hospitalizovaných
   219 pacientů s covidem-19, což je zhruba o 300 méně než na začátku měsíce. V obou krajích jde o výrazný pokles, většina hospitalizovaných má lehký průběh nemoci.
   04:25
   Návrat nemocnic k běžnému provozu
    Živě Adam Fritscher, mluvčí FN Olomouc.
    06:30
    Vývoj indexu PES
     Situace v nemocnicích je sice klidnější, index rizika systému PES pro OL kraj se ale dnes výrazně zvýšil, ze včerejší hodnoty 59 na dnešních 74. Znovu se tak přiblížil 5., nejhoršímu stupni rizika.
     Skóre MS kraje od včerejška kleslo z 59 zpět na číslo 57, stejná je také dnešní hodnota pro celé Česko.
     06:58
     Přípravy na otevření obchodů a restaurací
      Česko se zítra přesune do 3. stupně v protiepidemickém systému. Otevřít mohou všechny obchody, dovnitř se ale musí v roušce a počet zákazníků v prodejnách je limitovaný.
      08:19
      Přípravy na otevření kulturních zařízení
       Na znovuotevření se připravují také galerie, muzea, hrady a zámky. I pro ty ale platí jasná pravidla, která určuje 3. stupeň protiepidemického systému PES. Ten např. limituje počty návštěvníků.
       Někde prodlužují termíny už nainstalovaných výstav, jinde dokonce chystají novinky do expozice.
       10:42
       Přípravy na otevření knihoven
        Také knihovny se chystají na zítřejší otevření. A i ony musejí myslet na to, aby dodržely max. počet čtenářů na 1 m2 a rozestupy 2 m. Knihy už si ale návštěvníci budou moct vybrat osobně.
        12:44
        Dobročinný stánek nahradili restauratéři
         Zítra začínají olomoucké vánoční trhy. Kvůli koronaviru letos později, než je zvykem, a jen se 1/4 stánků. Chybět tentokrát bude i ten, ve kterém dobrovolníci pod hlavičkou sdružení Dobré místo pro život prodávali punč na podporu znevýhodněných Olomoučanů. Obvykle tak v adventním čase pomáhali třem desítkám organizací.
         15:22
         Další unik do Bečvy
          Už počtvrté za necelé 3 měsíce dnes do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí unikla neznámá látka.
          Ekologická škoda je ale zanedbatelná v porovnání s otravou z 20. 9., kdy uhynulo 40 tun ryb.
          Situace kolem Bečvy je napjatá. Vyšetřování ani jedné z událostí není u konce.
          17:35
          Další unik do Bečvy
           Nejhorší ekohavárie, při které se otrávily desítky tun ryb na 40 km toku, se stala v neděli 20. 9.
           Policie případ dál šetří. Koncem října a minulý týden se na Bečvě vytvořila pěna, rozbory v 1. případě ukázaly přítomnost niklu a ve 2. dusitanového dusíku. Dnešní únik je tak už 4. v pořadí.
           18:21
           Další unik do Bečvy
            Živě redaktorka Gabriela Netopilová.
            20:15
            Olomoucký kraj proti DOL
             OL kraj je proti kanálu Dunaj-Odra-Labe. Krajští radní se obávají, že by nová plavební cesta mohla výrazně poškodit krajinu a životní prostředí v regionu. Proti vodní stavbě se už vloni postavila řada obcí. Kraj společně s nimi požaduje, aby se přípravy projektu zastavily.
             20:35
             Sníh a výstraha před ledovkou
              Živě redaktor Tomáš Indrei.
              22:18
              Sloup Nejsvětější Trojice 20 let v UNESCO
               Je pod ochranou v zájmu celého lidstva. Takovou výsadu získal zápisem na seznam světového dědictví UNESCO přesně před 20 lety sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci. Představuje výjimečný příklad sochařského a architektonického umění vrcholného baroka v českých zemích.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               3. prosinec 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               22. září

               Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

               22. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. září

               Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

               21. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. září

               Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

               20. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. září

               Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

               19. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. září

               Armádní drony

               18. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. září

               Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

               15. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. září

               Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

               14. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               13. září

               13. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. září

               Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

               12. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. září

               Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

               11. 9. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám