24. listopad 2020

Obsah dílu

Horská střediska potřebují informace — Horská střediska potřebují informace — Hodnocení podle krajů — Šumperk dostal pokutu — V nemocnicích se situace uklidňuje — Hospody čekají na rozvolnění — Obviněný policista zásahové jednotky — Památník obětem střelby ve FN. — Nový způsob úpravy haldy — Další únik látky do Bečvy — Příprava na vánoční trhy

Části dílu

00:44
Horská střediska potřebují informace
  Jakými pravidly se tuto zimu bude řídit provoz lyžařských areálů a vleků. O tom nově jednali zástupci provozovatelů a ministerských expertních týmů. Shodli se, že je nutné nastavit především funkční postup, jak organizovat fronty u lanovek. Komplexní pravidla by mohla být známá v příštím týdnu.
  02:46
  Horská střediska potřebují informace
   Živě Libor Knot, ředitel Asociace horských středisek ČR.
   07:05
   Hodnocení podle krajů
    Hodnocení epidemiologické situace jednotlivě v krajích bude podle systému PES možné až při stupních 2 a 1 z 5bodové škály. V té chvíli půjde v krajích také samostatně rozvolňovat nebo přijímat opatření. Uvedl to Kryštof Berka z tiskového oddělení MZ ČR. Momentálně platí celostátně stupeň pohotovosti 4. Rizikové skóre, podle kterého se stupeň určuje, se přitom v jednotlivých regionech liší. Například v MS kraji je ke dnešku 52, což by odpovídalo už 3. stupni. V Olomouckém a Zlínském kraji je skóre na hodnotě 67, ta patří do stupně 4.
    07:46
    Šumperk dostal pokutu
     Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal pokutou 610 tis. Kč město Šumperk, a to za loterijní vyhlášku, která byla v rozporu se zákonem. Pokutu potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj a je pravomocná. O sankci rozhodl úřad už letos v únoru, město proti jeho rozhodnutí podalo rozklad k předsedovi úřadu. Ten ale námitky zamítl s tím, že je rozhodnutí správné, včetně výše peněžitého trestu. Město se ještě může bránit žalobou u Krajského soudu v Brně, povinnost zaplatit pokutu tím ale neodloží.
     08:24
     V nemocnicích se situace uklidňuje
      V moravskoslezských nemocnicích se situace uklidňuje. Podle hejtmana Iva Vondráka klesá podíl pozitivně testovaných. Ve zdravotnických zařízeních ještě stále pomáhají brigádníci. Někteří ale budou muset zítra skončit. Do škol se vracejí studenti posledních ročníků, včetně zdravotnických oborů.
      09:58
      Hospody čekají na rozvolnění
       Česko je stále na 4. stupni protiepidemického skóre. Jeho aktuální hodnota 57 ale naznačuje, že by si mohlo polepšit na stupeň 3. Vláda chce v neděli jednat o dalším rozvolňování. A už v pondělí by se mohly za zpřísněných podmínek otevřít obchody nebo restaurace. Restauratéři jsou ale skeptičtí.
       12:31
       Obviněný policista zásahové jednotky
        Policistu ze Zásahové jednotky MS kraje obvinili jeho kolegové z Generální inspekce bezpečnostních sborů ze 2 trestných činů. Podle vyšetřovatelů protizákonně ovlivňoval zadávání veřejných zakázek pro předem dohodnuté dodavatele. Navíc měl skrytě ovládat jednu z firem, která se podílela na zakázkách pro policejní zásahovou jednotku.
        14:28
        Památník obětem střelby ve FN.
         Živě Lukáš Dvorský, autor sochy.
         18:07
         Nový způsob úpravy haldy
          Nový způsob úpravy Heřmanické haldy. Testuje ho státní podnik Diamo. Lokalita patří mezi největší ekologické zátěže v Ostravě a prohořívá. Právě to je stěžejní problém. Vyřešit by ho mohly speciální injektáže, postupné ochlazování a odtěžování materiálu. Kompletně by mohla být oblast vyčištěna do 15 let.
          20:25
          Další únik látky do Bečvy
           Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky. Na hladině řeky se podobně jako 27. října vytvořila pěna. Testy tehdy ve vodě odhalily zvýšené množství niklu. Bečvu postihla havárie už v září, kdy do řeky unikly kyanidy. Kvůli tomu uhynulo víc než 40 tun ryb.
           22:42
           Příprava na vánoční trhy
            Přesně měsíc před Štědrým dnem má řada radnic jasno. Vánoční trhy letos mnohde nebudou. Někde je chtějí uspořádat alespoň v omezené podobě. Kvůli koronaviru ale budou muset organizátoři zajistit zvláštní opatření.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            25. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám