Obsah dílu

Maturanti ve školách — Začátek výuky s omezeními — Začátek výuky s omezeními — Testy mají certifikát — Autobusová doprava se vrací do normálu — OKD budou řešit dvě pracovní skupiny — Studie plošného testování hotova — Pomoc dětem z Ukrajiny — Krnov chce změnu obchvatu — Těžní věž ve Sviadnově mizí — Kino na hranici online

Části dílu

00:46
Maturanti ve školách
  Dnes se do tříd vrací kromě prvňáků a druháků i studenti závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol. Prezenční výuka středních škol ale nebude z velké části probíhat standardní formou. Přibližně 1/4 předmětů se bude muset učit online.
  02:51
  Začátek výuky s omezeními
   Jak zachovat podmínku, aby se třídní kolektivy nemíchaly. I školy v MS kraji se potýkají s podmínkou zachování stejného kolektivu ve třídě. Omezení řeší školy různě, ty, které mají větší areál, rozmisťují studenty posledních ročníků do jiných budov. Jinde pak zčásti pokračují v online výuce.
   05:34
   Začátek výuky s omezeními
    Živě Daniel Kašička, ředitel ostravského gymnázia Hladnov a předseda Asociace ředitelů gymnázií MS kraje.
    08:51
    Testy mají certifikát
     Nový screeningový rychlotest na covid-19 vědců z olomoucké lékařské fakulty získal certifikát pro profesionální použití v diagnostice. Rychlostest zhruba za hodinu po odběru umí prokázat přítomnost koronaviru a odhalit infekci i u bezpříznakových jedinců v akutní fázi nemoci. Certifikaci vydal SÚKL.
     09:24
     Autobusová doprava se vrací do normálu
      V OL kraji se v pondělí obnoví obvyklý provoz linkových autobusů. Ten v regionu částečně omezili na podzim kvůli pandemii koronaviru a následnému uzavření škol. Koordinátor Integrovaného dopravního systému ubral na začátku listopadu školní spoje, aby se vyhnul provozním ztrátám, které hrozily kvůli menšímu počtu cestujících. Teď se vrátí k jízdním řádům, které platily před vyhlášením nouzového stavu.
      09:57
      OKD budou řešit dvě pracovní skupiny
       Tisíce lidí bez práce, pozemky bez využití, chybějící uhlí ve firmách a teplárnách. Problémy, které souvisejí s ukončením těžby ve společnosti OKD, budou řešit 2 krajské pracovní skupiny. Termín konce těžby měl být podle usnesení vlády ohlášený v říjnu. Ani na konci listopadu ale známý není.
       13:18
       Studie plošného testování hotova
        Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotní ústav Ostrava dokončili studii, která má říct, jak nejlépe postupovat v případě celorepublikového testování na covid-19. A zjišťovala také citlivost antigenních testů. Studie trvala 2 týdny, během kterých zdravotníci odebrali vzorky více než 1 300 lidí. Výsledky představí autoři už zítra. Zapojily se také FN Ostrava nebo společnost OKD.
        14:37
        Pomoc dětem z Ukrajiny
         Mikulášská nadílka pro děti, kterým do života zasahují boje na východní Ukrajině, bude mít letos kvůli pandemii koronaviru jinou podobu. Humanitární pracovníci Diecézní charity ostravsko-opavské nemohou tak jako dřív přivézt a předat dárky osobně. Vybírají proto peníze, za které partnerská charita na Ukrajině dárky nakoupí a rozdá je tamním dětem.
         17:18
         Krnov chce změnu obchvatu
          Necelý rok před dostavbou krnovského obchvatu přišlo město s požadavkem na změnu. Na 2 úsecích chce kvůli bezpečnosti namísto klasických křižovatek vybudovat kruhové objezdy. Hlavní investor stavby, ŘSD, ale zatím o ničem neví.
          19:49
          Těžní věž ve Sviadnově mizí
           Začalo bourání těžní věže v areálu bývalého dolu ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku. Obec se snažila objekt zapsat na seznam kulturních památek, to se ale nepovedlo. Firma OKD tak minulý měsíc rozhodla o likvidaci. Trvat by měla 3 týdny.
           22:08
           Kino na hranici online
            Filmový festival Kino na hranici pro letošek online. Diváci se poprvé nesejdou v kinosálech v Českém a Polském Těšíně, ale u počítačů. Více než 60 českých, polských a slovenských filmů budou organizátoři až do neděle v pravidelných časech streamovat.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            26. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            17. březen

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám