Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Školy se připravují na nejmladší žáky — Školy se připravují na nejmladší žáky — Školy se připravují na nejmladší žáky — Nakažení a obsazenost nemocnic — Nakažení a obsazenost nemocnic — Do Olomouce přijeli američtí zdravotníci — Pokles zájmu o úklidové služby — Přestavba D48 na Novojičínsku vrcholí — Obchvaty ve výstavbě — Obvinění kvůli týrání seniorů — Horší sklizeň řepy — Janáčkova filharmonie koncertuje online

Části dílu

00:48
Školy se připravují na nejmladší žáky
  Žáci 1. a 2. tříd ZŠ se chystají na návrat do lavic. Do školy znovu půjdou ve středu 18. 11. Stejně tak děti ze všech ročníků škol speciálních. Doposud se museli jako ostatní žáci a studenti v Česku kvůli pandemii koronaviru učit doma.
  03:38
  Školy se připravují na nejmladší žáky
   Živě se Sylvou Stavarčíkovou, ředitelkou ZŠ Horka nad Moravou na Olomoucku.
   07:09
   Školy se připravují na nejmladší žáky
    Kromě 1. a 2. tříd ZŠ a všech ročníků škol speciálních se od příští středy otevřou i přípravné třídy na základních školách a individuální konzultace pro žáky. V provozu budou za zvýšených hygienických opatření také školní družiny a jídelny.
    07:32
    Nakažení a obsazenost nemocnic
     Živě redaktor Jiří Šíma.
     09:51
     Nakažení a obsazenost nemocnic
      Terénním službám nebyly dodány testy na covid-19.Více už v reportáži Kateřiny Golasovské.
      11:40
      Do Olomouce přijeli američtí zdravotníci
       Do vojenské nemocnice v Olomouci po poledni dorazili američtí vojenští zdravotníci. Tým tvoří 1 lékař,
       3 sestry, terapeut a 1 organizační důstojník. Jde o příslušníky texaské a nebraské Národní gardy.
       Do Česka přijeli, aby pomohli pečovat o pacienty s covidem-19.
       13:02
       Pokles zájmu o úklidové služby
        Menší zájem o předvánoční úklidy. Podle České asociace úklidu a čištění je poptávka oproti předchozím letům asi poloviční. Úklidové firmy se celkově potýkají s propadem. Zákazníků mají zhruba o 1/3 méně, někde dokonce přišli o většinu klientů, včetně těch stálých.
        16:25
        Přestavba D48 na Novojičínsku vrcholí
         Ještě přibližně měsíc a modernizace silnice číslo I/48 mezi Frýdkem-Místkem a Novým Jičínem bude u konce. V polovině prosince plánují silničáři otevřít téměř 12 km nové dálnice. Navazující úsek až k Bělotínu pak nejspíš začnou stavět v příštím roce, záležet bude na tom, jak rychle se ÚOHS vypořádá s odvoláním ve výběrovém řízení.
         18:23
         Obchvaty ve výstavbě
          V MS kraji pokračují práce na dalších významných dopravních stavbách. B udují se obchvaty Frýdku-Místku, Karviné nebo Krnova. V r. 2023 se pak silničáři mají pustit do jižního obchvatu Bruntálu.
          ŘSD už jedná s majiteli pozemků, kterými by nová silnice měla v budoucnu vést.
          18:46
          Obvinění kvůli týrání seniorů
           Policie obvinila 2 bývalé ošetřovatelky Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě z týrání klientů. Uvedl to server SeznamZprávy. Loni server zveřejnil několik reportáží, v nichž uvedl, že část zaměstnanců domova ponižovala tamní obyvatele. Na jejich základě se policie začala o situaci zajímat. Vyšetřování je na začátku.
           19:12
           Horší sklizeň řepy
            Zemědělci sklízejí cukrovou řepu. Kvůli deštivému počasí se jim ale práce komplikují. Zemědělské stroje se na podmáčená pole mnohdy ani nedostanou. Kvalita úrody je horší, cena cukru by kvůli tomu podle zemědělců ale výrazněji narůst neměla.
            21:49
            Janáčkova filharmonie koncertuje online
             Místo 7 plánovaných podzimních koncertů další série živých online přenosů. A to z prázdného společenského sálu Domu kultury města Ostravy. První z nich hraje Janáčkova filharmonie právě teď.
             Sledujete koncert z cyklu Elán mladých, který se na webu a Facebooku filharmoniků vysílá živě od 18:00.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

             20. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

             17. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

             16. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž26 minut

             Události v regionech

             Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

             15. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám