Obsah dílu

Začalo testování v domovech pro seniory — Začalo testování v domovech pro seniory — Začalo testování v domovech pro seniory — Nákaza v domově pro seniory v Novém Jičíně — Nové testovací místo v Ostravě — Nemocniční kaplan pomáhá i v pandemii — Začínají podzimní inverze — Posudek o kyanidu bude v prosinci — Policie vypátrala zloděje sedel — Odstávka tepla a teplé vody v Karviné — Náboženský život dělnictva

Části dílu

00:56
Začalo testování v domovech pro seniory
  V domovech seniorů a zařízeních sociálních služeb začalo testování na koronavirus. Antigenní testy ale zatím nemají všude. Společnost Avenier je rozváží od včerejška. Ve všech zařízeních by měly být k dispozici do pátku. V celém Česku by se mělo pravidelně testovat 80 až 100 tis. klientů a zaměstnanců.
  03:57
  Začalo testování v domovech pro seniory
   Živě náměstek hejtmana OL kraje Ivo Slavotínek.
   08:53
   Začalo testování v domovech pro seniory
    V Olomouckém kraji se plošné testování týká dohromady 9 tis. seniorů a pracovníků, v kraji MS 7 tis. klientů a 8 tis. zaměstnanců. V celém Česku se pak musí otestovat lidé ve 2 tis. domovech, a to každých 5 dní. První dodávka testů by měla alespoň v MS kraji vyjít asi na 3 přetestování.
    09:32
    Nákaza v domově pro seniory v Novém Jičíně
     Živě redaktor Jiří Šíma.
     12:48
     Nové testovací místo v Ostravě
      Z bývalé podnikové hasičské zbrojnice v Ostravě-Vítkovicích se stane velkokapacitní odběrové místo. Rozhodl o tom krizový štáb MS kraje. Otevřít by se mělo už příští týden. Testování bude zajišťovat soukromá firma, ta poskytne i zdravotníky. Otestovat tam budou moci nechat i samoplátci. Zdravotníci by tam měli odebrat až 2 tis. vzorků denně.
      14:25
      Nemocniční kaplan pomáhá i v pandemii
       Jejich péče je stále vyhledávanější. Nemocniční kaplani navštěvují pacienty v nemocnicích i přes zákaz návštěv. Za přísných hygienických podmínek totiž mohou také na covidová oddělení. Často jsou tak jedinou návštěvou pacientů za celé týdny.
       17:07
       Začínají podzimní inverze
        Dorazilo klasické podzimní počasí. V nižších polohách mlhavo, zataženo a teploty jen lehce nad bodem mrazu. To na horách narazí turisté na slunce a relativní teplo. Inverze, taková, jakou teď vidíte na záběrech iReportéra Tomáše Novosada z Nového Hrozenkova, bude podle meteorologů pokračovat nejméně do konce týdne.
        19:07
        Posudek o kyanidu bude v prosinci
         Znalecký posudek, odkud v září unikl jedovatý kyanid do řeky Bečvy, má být podle ministra vnitra
         Jana Hamáčka hotový do 20. prosince. Uvedl to ke snaze opozičních poslanců kauzu projednat koncem týdne, což vyvolalo slovní přestřelku také se zástupci ANO. Podle ministra by debata poslancům vyšetřování neurychlila. Zdůraznil také, že policie postupuje nestranně podle pokynů státního zástupce. Kvůli kyanidu v Bečvě uhynulo přes 40 tun ryb.
         19:37
         Policie vypátrala zloděje sedel
          Policisté obvinili 32letého muže z krádeže 5 jezdeckých sedel za více než 200 tis. Kč. Sedla měl ukrást v jezdeckém klubu v Ostravě, kde si obecně prospěšnými pracemi odpykával trest, který mu soud uložil za předchozí krádeže. Sedla našli kriminalisté v Brně, kde se je zloděj snažil prodat.
          21:13
          Odstávka tepla a teplé vody v Karviné
           Společnost Veolia Energie upozorňuje na odstávku tepla a teplé vody v Karviné od dnešních 20 hodin do zítřejších 14 hodin. Dělníci musí opravit primární horkovodní potrubí na všech zdrojích ve městě.
           21:28
           Náboženský život dělnictva
            Náboženský život dělnictva mezi válkami pohledem historiků. Martin Jemelka a Jakub Štofaník z Akademie věd po mnohaletém bádání napsali knihu s názvem Víra a nevíra ve stínu továrních komínů.
            Jedním z měst, které se stalo centrem náboženských aktivit a reforem, byla právě prvorepubliková
            Ostrava.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            11. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. březen

            30. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. březen

            Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

            29. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            28. březen

            Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám