11. listopad 2020

Obsah dílu

1. a 2. třídy se vrátí do škol — 1. a 2. třídy se vrátí do škol — Další lůžka pro nakažené seniory — Část domovů pro seniory stále nemá testy — Vývoj počtu nakažených — Stabilizovaná situace v nemocnicích — Liberty bude modernizovat ocelárnu — Rekonstrukce rozhledny na Cvilíně — První obnovený let z Mošnova do Prahy — Připomínka Dne veteránů — Ostrava nesouhlasí s vodním kanálem — Jídlo jako pomoc zdravotníkům — Svatomartinská husa z výdejního okénka

Části dílu

00:54
1. a 2. třídy se vrátí do škol
  Žáci 1. a 2. tříd ZŠ se vrátí do škol 18. 11. Oznámil to ministr školství Robert Plaga. Při pohybu na chodbách a během výuky budou muset děti nosit roušky. V provozu budou školní jídelny a družiny.
  Do lavic se vrátí taky žáci speciálních škol a přípravných tříd.
  01:55
  1. a 2. třídy se vrátí do škol
   Živě s redaktorem Jiřím Šímou.
   04:28
   Další lůžka pro nakažené seniory
    V MS kraji dál vznikají lůžka pro seniory s lehkým průběhem nemoci covid-19. Ti sice nepotřebují lékařskou péči, ale zároveň se nemohou vrátit mezi ostatní nenakažené klienty zařízení sociálních služeb. Dvě karanténní jednotky teď vznikly i namísto uzavřených denních stacionářů v Havířově.
    07:11
    Část domovů pro seniory stále nemá testy
     Ve 1/4 domovů pro seniory v MS kraji ještě nemají antigenní testy, které měla dovézt dodavatelská firma. 1. vlna testování přitom měla být hotová k dnešnímu dni. A za 5 dní čeká testování domovy znova. U některých klientů je odebírání vzorků obtížné. Jedná se především o ty, kteří trpí Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence.
     09:15
     Vývoj počtu nakažených
      Podle dat MZ ČR přibylo od včerejška v MS kraji 906 případů nákazy koronavirem. Podle hejtmana Iva Vondráka pandemie přibrzdila, snížil se počet nakažených na 100 tis. obyvatel i procento pozitivně testovaných lidí z celkového počtu odběrů. Hygienici v OL kraji evidují výrazný úbytek nakažených, od včerejška jich přibylo 329, což je nejnižší hodnota denního přírůstku od 18. 10.
      09:45
      Stabilizovaná situace v nemocnicích
       A mírně zlepšenou situaci potvrzuje také menší počet lidí, které lékaři na odběry posílají s podezřením na nákazu. Ve většině nemocnic v MS kraji je situace stabilizovaná.
       11:58
       Liberty bude modernizovat ocelárnu
        Ostravská hutní společnost Liberty bude modernizovat ocelárnu. Vystavět chce 2 nové hybridní pece místo současných 4 tandemových. Na dodavatele dnes vedení firmy vyhlásilo výběrové řízení.
        Nová technologie na výrobu oceli bude podle vedení firmy první tohoto typu v Evropě a měla by snížit emise prachu o 60 % a emise CO2 o více než polovinu.
        13:23
        Rekonstrukce rozhledny na Cvilíně
         4 měsíce už probíhá rekonstrukce historické rozhledny na vrchu Cvilín nad Krnovem. Opravy za bezmála 10 mil. Kč financuje město z vlastního rozpočtu a dohlížejí na ně památkáři. Hotovo má být v polovině příštího roku.
         15:41
         První obnovený let z Mošnova do Prahy
          Z ostravského letiště Leoše Janáčka dopoledne odstartovalo první letadlo do Prahy. Dočasnou linku začala provozovat polská společnost LOT, a to v intervalu 5krát týdně v obou směrech. Dřívější letecké spojení mezi Ostravou a Prahou skončilo po 83 letech v lednu.
          16:00
          Připomínka Dne veteránů
           Červené květy vlčího máku. Symbol, kterým si dnes lidé, ale i zástupci armády nebo samospráv připomínali Den válečných veteránů. Většina oficiálních akcí byla kvůli epidemii koronaviru zrušena.
           Část z nich se sice konala, ale jen v omezeném režimu. V Česku žije přes 260 veteránů z 2. světové války, a přes 15 tis. těch novodobých.
           19:04
           Ostrava nesouhlasí s vodním kanálem
            Ostravští zastupitelé jsou proti stavbě kanálu Dunaj-Odra-Labe. Nesouhlasné stanovisko jednomyslně odhlasovali na dnešním jednání zastupitelstva a žádají ukončení příprav výstavby tohoto vodního díla. Předsedovi vlády Andreji Babišovi v nejbližších dnech odešlou dopis se svým stanoviskem, ve kterém poukazují na důsledky stavby na ekosystém a životní prostředí v okolí řeky Odry.
            19:29
            Jídlo jako pomoc zdravotníkům
             Firmy, organizace i jednotlivci znovu pomáhají zdravotníkům. Vozí jim občerstvení, zdravotnické potřeby i např. kávovary. Chtějí tak personálu nemocnic ulevit od těžké práce, té je stále více.
             V porovnání s jarní vlnou bylo ale podle organizací i zdravotníků solidarity více.
             22:01
             Svatomartinská husa z výdejního okénka
              A svatomartinské husy ještě jednou, vedle mladého vína jsou součástí tradice k 11. 11. v řadě restaurací. Kvůli protiepidemickým opatřením zůstávají zavřené, husí speciality se proto restauratéři snaží nabízet alespoň přes výdejová okénka.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              12. listopad 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              25. květen

              Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

              25. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. květen

              Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

              24. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám