26 minut

11. listopadu 2020

Část: 1. a 2. třídy se vrátí do škol

Obsah dílu

1. a 2. třídy se vrátí do škol — 1. a 2. třídy se vrátí do škol — Další lůžka pro nakažené seniory — Část domovů pro seniory stále nemá testy — Vývoj počtu nakažených — Stabilizovaná situace v nemocnicích — Liberty bude modernizovat ocelárnu — Rekonstrukce rozhledny na Cvilíně — První obnovený let z Mošnova do Prahy — Připomínka Dne veteránů — Ostrava nesouhlasí s vodním kanálem — Jídlo jako pomoc zdravotníkům — Svatomartinská husa z výdejního okénka

Části dílu

00:54
1. a 2. třídy se vrátí do škol
  Žáci 1. a 2. tříd ZŠ se vrátí do škol 18. 11. Oznámil to ministr školství Robert Plaga. Při pohybu na chodbách a během výuky budou muset děti nosit roušky. V provozu budou školní jídelny a družiny.
  Do lavic se vrátí taky žáci speciálních škol a přípravných tříd.
  01:55
  1. a 2. třídy se vrátí do škol
   Živě s redaktorem Jiřím Šímou.
   04:28
   Další lůžka pro nakažené seniory
    V MS kraji dál vznikají lůžka pro seniory s lehkým průběhem nemoci covid-19. Ti sice nepotřebují lékařskou péči, ale zároveň se nemohou vrátit mezi ostatní nenakažené klienty zařízení sociálních služeb. Dvě karanténní jednotky teď vznikly i namísto uzavřených denních stacionářů v Havířově.
    07:11
    Část domovů pro seniory stále nemá testy
     Ve 1/4 domovů pro seniory v MS kraji ještě nemají antigenní testy, které měla dovézt dodavatelská firma. 1. vlna testování přitom měla být hotová k dnešnímu dni. A za 5 dní čeká testování domovy znova. U některých klientů je odebírání vzorků obtížné. Jedná se především o ty, kteří trpí Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence.
     09:15
     Vývoj počtu nakažených
      Podle dat MZ ČR přibylo od včerejška v MS kraji 906 případů nákazy koronavirem. Podle hejtmana Iva Vondráka pandemie přibrzdila, snížil se počet nakažených na 100 tis. obyvatel i procento pozitivně testovaných lidí z celkového počtu odběrů. Hygienici v OL kraji evidují výrazný úbytek nakažených, od včerejška jich přibylo 329, což je nejnižší hodnota denního přírůstku od 18. 10.
      09:45
      Stabilizovaná situace v nemocnicích
       A mírně zlepšenou situaci potvrzuje také menší počet lidí, které lékaři na odběry posílají s podezřením na nákazu. Ve většině nemocnic v MS kraji je situace stabilizovaná.
       11:58
       Liberty bude modernizovat ocelárnu
        Ostravská hutní společnost Liberty bude modernizovat ocelárnu. Vystavět chce 2 nové hybridní pece místo současných 4 tandemových. Na dodavatele dnes vedení firmy vyhlásilo výběrové řízení.
        Nová technologie na výrobu oceli bude podle vedení firmy první tohoto typu v Evropě a měla by snížit emise prachu o 60 % a emise CO2 o více než polovinu.
        13:23
        Rekonstrukce rozhledny na Cvilíně
         4 měsíce už probíhá rekonstrukce historické rozhledny na vrchu Cvilín nad Krnovem. Opravy za bezmála 10 mil. Kč financuje město z vlastního rozpočtu a dohlížejí na ně památkáři. Hotovo má být v polovině příštího roku.
         15:41
         První obnovený let z Mošnova do Prahy
          Z ostravského letiště Leoše Janáčka dopoledne odstartovalo první letadlo do Prahy. Dočasnou linku začala provozovat polská společnost LOT, a to v intervalu 5krát týdně v obou směrech. Dřívější letecké spojení mezi Ostravou a Prahou skončilo po 83 letech v lednu.
          16:00
          Připomínka Dne veteránů
           Červené květy vlčího máku. Symbol, kterým si dnes lidé, ale i zástupci armády nebo samospráv připomínali Den válečných veteránů. Většina oficiálních akcí byla kvůli epidemii koronaviru zrušena.
           Část z nich se sice konala, ale jen v omezeném režimu. V Česku žije přes 260 veteránů z 2. světové války, a přes 15 tis. těch novodobých.
           19:04
           Ostrava nesouhlasí s vodním kanálem
            Ostravští zastupitelé jsou proti stavbě kanálu Dunaj-Odra-Labe. Nesouhlasné stanovisko jednomyslně odhlasovali na dnešním jednání zastupitelstva a žádají ukončení příprav výstavby tohoto vodního díla. Předsedovi vlády Andreji Babišovi v nejbližších dnech odešlou dopis se svým stanoviskem, ve kterém poukazují na důsledky stavby na ekosystém a životní prostředí v okolí řeky Odry.
            19:29
            Jídlo jako pomoc zdravotníkům
             Firmy, organizace i jednotlivci znovu pomáhají zdravotníkům. Vozí jim občerstvení, zdravotnické potřeby i např. kávovary. Chtějí tak personálu nemocnic ulevit od těžké práce, té je stále více.
             V porovnání s jarní vlnou bylo ale podle organizací i zdravotníků solidarity více.
             22:01
             Svatomartinská husa z výdejního okénka
              A svatomartinské husy ještě jednou, vedle mladého vína jsou součástí tradice k 11. 11. v řadě restaurací. Kvůli protiepidemickým opatřením zůstávají zavřené, husí speciality se proto restauratéři snaží nabízet alespoň přes výdejová okénka.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              12. listopadu 2020

              Přehled dílů

              4600 dostupných
              Stopáž25 minut

              24. července

              24. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. července

              23. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. července

              Armáda plánuje oživení přerovského letiště

              22. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. července

              Začala stavba koncertní haly — Přestavba mrakodrapu podle E. Jiřičné — Možné hromadné výpovědi v Liberty — Skončila přestavba sportovní haly v Konici — Speciální vyšetření pro potápěče — Porušování pravidel jízdy po dálnici — Výběr ze sociálních sítí ČT — Festival z pohledu hendikepovaných — Festivalové darování kostní dřeně — Jan Souček na fóru Meltingpot — Pokračují Colours of Ostrava — Druhý den festivalu Colours of Ostrava

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. července

              Do Mošnova míří investice za 3,5 mld. — Dopravní kolaps Olomouce — Setkání evropských cyklokoordinátorů — Půjčka kraje pro 654 zaměstnanců Liberty — Návrat armády na letiště v Bochoři — Soud zahladil trest bývalému hejtmanovi — Zmírňování následků bleskových povodní — Vysoké teploty během letních festivalů — První den Colours of Ostrava

              18. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. července

              Přípravy před začátkem festivalu — Největší hvězdy Colours of Ostrava — Colours of Ostrava 2024 — Praktická stránka letošních Colours — Dolní Vítkovice jako fenomén — Fronty na úřadech kvůli pasům — Zasedání Rady ČT v Ostravě — Dopravní omezení v Přerově — Sezóna nakládání okurek — Rekonstrukce Těšínského divadla — Roste počet levandulových polí

              17. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              16. července

              Kandidátní listiny pro krajské volby — Bortící se cyklostezka na Přerovsku — 14 let za pokus o upálení — Pomoc českých hasičů v Bulharsku — Pomoc Úřadu práce zaměstnancům Liberty — Počítačové viry jako obrazy — Přestavba historické továrny za 3 mld. — Z Krnova na nejsevernější bod Evropy — Příprava areálu pro Colours of Ostrava — Vytíženost ostravských hotelů — Výběr ze sociálních sítí — Letní škola slovanských studií — Nový mural v ostravských vítkovicích

              16. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. července

              Příčiny a následky extrémního počasí — Výstraha před vysokými teplotami — Prodej dalších pozemků v zóně v Mošnově — Transformace dětských domovů — Rekonstrukce frýdecké baziliky — Další případ utonuí v Olomouckém kraji — Krádeže na koupalištích — Výběr ze sociálních sítí — Zemřel režisér a dramatur Ivan Misař — Zájem o psí hotely o prázdninách

              15. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. července

              Liberty bez pomoci státu — Průběh krize v huti Liberty — Dva utonulí na Olomoucku — Petice proti zasypání lomu v Mladecku — 30 let Lázní Klimkovice — Uzavření lesů u Plumlova kvůli kalamitě — Škody na hřbitově v Českém Těšíně — Výběr ze sociálních sítí — Zrušená teknoparty v Rýmařově — Historie frýdecko-místeckých textilek

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. července

              Jednání vlády s odbory Liberty — Možné dopady krize v huti Liberty — Policie obvinila výrobce pervitinu — Zával v polském Dole Rydultowy — Následky bouřek na Novojičínsku — Práce v horkém počasí — Prázdninové rekonstrukce škol — V kůži hendikepovaných na zkoušku

              11. 7. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám