2. listopad 2020

Obsah dílu

Nemocnice navyšují kapacitu — Začal převoz pacientů — Začal převoz pacientů — Baníkovci se dohodli na trestech — Druhý test vody v Bečvě — Speciální školy ukončily výuku — Poradenská střediska na šachtách — Převrat na radnici v Mariánských Horách — Doubledeckery vyjely — Pneuservisy hlásí zvýšený zájem — Nominace Ceny Thálie

Části dílu

00:50
Nemocnice navyšují kapacitu
  Nemocnice v MS kraji navyšují kapacity lůžek pro covidové pacienty. Jen ve fakultní nemocnici v Ostravě v posledních dnech přebudovali 5 jednotek intenzivní péče na oddělní pro nakažené koronavirem. Pomohlo omezení plánovaných neurgentních operací. Počty hospitalizovaných se na severu Moravy a ve Slezsku podle koordinátora lůžkové péče pomalu stabilizují. V nemocnicích teď leží přes 800 nakažených lidí.
  03:51
  Začal převoz pacientů
   K nejvytíženějším nemocnicím stále patří ty ve Zlínském kraji. Covid pozitivní pacientyodtud proto převážejí i do jiných regionů. Nejnověji do Havířova a do Ostravy. Už před víkendem odvezly sanitky
   12 pacientů s koronavirem ze Zlínska do fakultních nemocnic v Brně a v Olomouci.
   05:48
   Začal převoz pacientů
    Živě s moravskoslezským hejtmanem Ivo Vondrákem.
    09:37
    Baníkovci se dohodli na trestech
     Část fanoušků fotbalového Baníku, kteří stanuli před soudem v Ostravě kvůli přepadení auta s příznivci znepřáteleného klubu z Opavy, se dohodla se žalobcem. 12 ze 17 obžalovaných tak dostalo za ukradení vlajek a šál s logem opavského klubu podmínku. U zbylých 5 bude proces pokračovat v lednu, hrozí jim až 13leté tresty za loupež a poškození cizí věci. Soud jim navíc zakázal vstup na veškerá utkání ostravského Baníku i české fotbalové reprezentace v rozmezí od 5 do 10 let.
     10:13
     Druhý test vody v Bečvě
      Výrazné překročení povoleného obsahu niklu. To je výsledek i druhého testu vzorku vody odebraného z výpusti do řeky Bečvy v Juřince u Valašského Meziříčí. K úniku chemické látky došlo minulý týden v úterý. Na rozdíl od kyanidové tragédie ze září tentokrát nedošlo k úhynu vodních živočichů. Oba případy dál vyšetřuje policie.
      10:45
      Speciální školy ukončily výuku
       Speciální školy ode dneška učí na dálku. Mezi jejich žáky patří např. neslyšící nebo děti s mentálním postižením. Podle ministra školství Roberta Plagy budou zařízení znovu otevřena prioritně, hned jak to epidemická situace umožní. V MS kraji se uzavření dotklo 30 speciálních škol zřizovaných krajem.
       13:32
       Poradenská střediska na šachtách
        Kvůli plánovanému propouštění horníků z OKD otevírá Úřad práce ČR přímo v areálu dolů 3 mobilní poradenská střediska. Úředníci budou horníkům pomáhat s hledáním nové práce nebo s rekvalifikací.
        Jedno takové centrum dnes začalo fungovat u Dolu Darkov.
        16:44
        Převrat na radnici v Mariánských Horách
         Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
         19:33
         Doubledeckery vyjely
          Ostravské patrové autobusy poprvé svezly cestující. O 5 měsíců později, než bylo v plánu. Jejich zapojení do provozu odsunula koronavirová pandemie. 2 autobusy za téměř 30 mil. Kč pendlují na ustálené trase mezi Porubou a Hrabovou. To se změní v létě, kdy coby turistická linka 88 propojí Dolní Vítkovice se ZOO.
          20:45
          Pneuservisy hlásí zvýšený zájem
           Pro motoristy znovu platí povinnost mít na autech zimní pneumatiky. A to hlavně v případě, kdy je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza nebo když se podobné podmínky dají čekat. Pravidlo platí od počátku listopadu do 31. března. Bez ohledu na počasí je přezutí nutné, pokud to u silnice nařizuje dopravní značka. Za jízdu bez zimních pneu hrozí pokuta až 2,5 tis. Kč.
           23:10
           Nominace Ceny Thálie
            Tři nominace na prestižní divadelní cenu Thálie pro Národní divadlo moravskoslezské. Odborná porota nominovala herce Jana Fišara za roli v inscenaci Havlova Odcházení, pěvce Richarda Samka za prince v Rusalce a zpěváka Tomáše Savku za roli v muzikálu Pět let zpět. Nominaci má i členka souboru Komorní scény Aréna Petra Kocmanová za Emily v tragikomedii Kočka v oreganu a operní pěvec Lukáš Zeman za výkon ve Figarově svatbě v inscenaci Slezského divadla. Ceny Thálie uděluje Herecká asociace. Předávat se budou on-line 14. listopadu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            3. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

            22. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám