25 minut

3. listopad 2020

Obsah dílu

Testovací sady stále nedorazily — Testovací sady stále nedorazily — Dobrovolníci pomůžou seniorům — Převoz pacientů pokračuje — Vláda pošle respirátory — Celosíťové jízdenky od příštího roku — Změna na radnici v Mariánských Horách — Polské dny online — Týden rané péče — Svoz odpadu v jiném režimu — Cena Patria Nostra

Části dílu

00:42
Testovací sady stále nedorazily
  V domovech seniorů a dalších pobytových sociálních zařízeních začne plošné testování na koronavirus. Jejich obyvatelé i personál budou tzv. antigenní testy ze slin podstupovat každých 5 dní. Výjimku budou mít ti, co nemoc prodělali v posledních 90 dnech. Celorepublikové testování startuje zítra, testovací sady ale na mnohá místa ještě nedorazily. A chybějí i některé pokyny.
  03:11
  Testovací sady stále nedorazily
   Živě s Jiřím Navrátilem, náměstkem hejtmana pro sociální oblast.
   07:02
   Dobrovolníci pomůžou seniorům
    Více než 400 lidí se zapojilo do kampaně MS kraje, která chce přilákat dobrovolníky na pomoc sociálním a zdravotnickým zařízením. Těm kvůli nemoci COVID-19 chybí personál. V kraji je momentálně doma na 250 zaměstnanců. Už v příštích dnech dobrovolníci vypomohou zejména v domovech seniorů.
    09:27
    Převoz pacientů pokračuje
     Převoz pacientů s koronavirem z přetíženého Zlínského kraje pokračuje. Dnes odvezly sanitky záchranné služby 5 nakažených ze Zlína do Fakultní nemocnice v Ostravě. Zdravotníci hlásí stále vysoký přísun nově hospitalizovaných. Ve Zlíně je jich momentálně nejvíc, a to 226. Z toho více než dvě desítky ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci.
     10:18
     Vláda pošle respirátory
      Vláda schválila uvolnění 3 mil. respirátorů ze státních rezerv. Dostane je personál v sociálních službách pro příští měsíc. Pracovníci v domovech seniorů a dalších zařízeních by měli mít k dispozici
      1 či 2 respirátory na směnu. Materiál do krajů rozvezou hasiči. Po jednání vlády to oznámili ministr zdravotnictví Jan Blatný a ministryně práce Jana Maláčová. Podle ministra přibývá nakažených seniorů a jejich podíl mezi pacienty s covidem roste. Vyzval starší lidi, aby omezili vycházení, setkávání či nákupy.
      10:58
      Celosíťové jízdenky od příštího roku
       S jedním lístkem napříč celým Olomouckým krajem. Koordinátor tamního integrovaného dopravního systému plánuje od příštího roku celosíťové jízdenky. Bude s nimi možné neomezeně cestovat regionální veřejnou dopravou. V elektronické formě budou k dostání v 7denní, měsíční, čtvrtletní a roční variantě. Jednodenní jízdní doklady zůstanou papírové.
       11:29
       Změna na radnici v Mariánských Horách
        Radnice Ostravy-Mariánských Hor a Hulvák má po převratu. Opozici se podařilo odvolat starostu i radní a dosadit nástupce ze svých řad. Novým starostou je Jiří Vávra z hnutí ANO. Jeho odvolaný předchůdce Patrik Hujdus za Nezávislé se způsobem, jakým se změny odehrály, nesouhlasí. Chce se obrátit na MV ČR.
        14:09
        Polské dny online
         Festival Polské dny v Ostravě on-line. Kvůli epidemické situaci se letos přehlídka koná v redukované podobě. Diváci uvidí mimo jiné 3 koncerty přenášené z ostravských klubů a také několik debat se zajímavými osobnostmi.
         17:11
         Týden rané péče
          Péči odborníků potřebují děti s postižením a jejich rodiny co nejdřív. Zásada, kterou připomíná
          Týden rané péče. Letošní ročník se vzhledem k aktuální situaci přesunul do on-line prostoru, včetně akcí, které připravila ostravská pobočka. Raná péče v Česku funguje už 30 let a pomohla tisícům rodin.
          19:40
          Svoz odpadu v jiném režimu
           Netřídit odpad a sáček před vyhozením dezinfikovat. Tak by se mělo nakládat se smetím v domácnosti, kde je někdo covid pozitivní. Jinak hrozí, že se při prácinakazí i popeláři. Ve firmě OZO Ostrava, která odpady sváží, je kvůli koronaviru doma téměř 1/6 ze 160 lidí.
           21:38
           Cena Patria Nostra
            Křížová cesta u kostela sv. Matouše v Hati na Opavsku získala cenu Patria Nostra. Tu udělují hejtmani krajů za příkladný architektonický počin. Na výjevech z Kristova života pracoval místní řezbář půl roku, jsou ze speciálního betonu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            4. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám