30. říjen 2020

Obsah dílu

Nouzový stav potrvá do 20. listopadu — Část zastupitelů OL kraje volila na dálku — Nové vedení OL kraje — Josef Suchánek hejtmanem OL kraje — Zasedání zastupitelstva MS kraje bude ve čtvrtek — Lidé začínají navštěvovat hřbitovy — Vývoj počtu nakažených — Charita začala testovat svépomocí — Většina měst zrušila farmářské trhy — Slevy podnikatelům na nájmech od radnice — Do Bečvy vytekla voda s obsahem niklu — Soud potvrdil šikanu na SZ — Srážka tramvají v Ostravě — Další omezení veřejné dopravy — Rekonstrukce Farské zahrady

Části dílu

00:54
Nouzový stav potrvá do 20. listopadu
  Nouzový stav v Česku potrvá nejméně do 20. 11. Sněmovna vyslovila souhlas s jeho prodloužením o 17 dnů. Vláda původně žádala, aby trval až do 3. 12. Epidemická situace je podle kabinetu stále kritická. Některá opatření, která chce vláda udržet, jsou na nouzový stav navázána.
  01:35
  Část zastupitelů OL kraje volila na dálku
   Novým hejtmanem OL kraje byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen lídr Pirátů a STAN Josef Suchánek. V čele hejtmanství tak nahradil Ladislava Oklešťka. Vítězné hnutí ANO zůstává společně s SPD v opozici. Kvůli koronaviru byla část zastupitelů připojená na dálku přes videopřenos.
   03:34
   Nové vedení OL kraje
    Koalice Pirátů, STAN, Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a ODS má v 55členném zastupitelstvu 32 hlasů. Nový hejtman Josef Suchánek, člen Starostů a nezávislých, bude mít k sobě místo dřívějších sedmi pouze 4 náměstky. Prvním náměstkem hejtmana byl zvolen Ivo Slavotínek za Spojence-Koalice pro Olomoucký kraj a druhým Dalibor Horák za ODS. Zbývající 2 posty náměstků obsadili Jan Šafařík za Spojence-Koalice pro Olomoucký kraj a Michal Zácha za ODS.
    04:09
    Josef Suchánek hejtmanem OL kraje
     Živě Josef Suchánek, hejtman OL kraje .
     07:35
     Zasedání zastupitelstva MS kraje bude ve čtvrtek
      Ustavující zasedání zastupitelstva MS kraje se uskuteční ve čtvrtek 5. 11. Hejtmanem zůstane
      Ivo Vondrák za hnutí ANO, dosavadní koalici s ODS a lidovci nově doplní sociální demokraté. Nově zvolení zastupitelé se sejdou v hotelu Clarion, kde je oproti budově krajského úřadu prostornější sál, ve kterém bude možné dodržovat rozestupy.
      08:03
      Lidé začínají navštěvovat hřbitovy
       Živě redaktorka Pavla Krůčková.
       09:30
       Vývoj počtu nakažených
        V MS kraji přibylo od včera 1 019 nově nakažených covidem-19. Jde o nejmenší přírůstek v regionu
        v tomto týdnu. S koronavirem je hospitalizováno 774 lidí a 11 zemřelo. V OL kraji se tempo růstu nakažených zpomalilo.
        09:58
        Charita začala testovat svépomocí
         Dobrovolníky na výpomoc hledá kromě domovů seniorů také Arcidiecézní charita Olomouc, která o ně pečuje hlavně v domácím prostředí. A ani jí se nevyhýbá nákaza mezi klienty nebo personálem. Už v předstihu nakoupila třeba koncentrátory kyslíku. Aby zabránila šíření nákazy, začala teď zaměstnance taky sama testovat.
         11:48
         Většina měst zrušila farmářské trhy
          Řada měst MS kraje zrušila farmářské trhy. Kvůli novým vládním nařízením nejsou schopna zajistit maximální počet lidí. Asociace farmářských tržišť ČR proto vyzvala vládu, aby opatření upravila.
          12:39
          Slevy podnikatelům na nájmech od radnice
           Sleva na nájem až 50 %, posunutí jeho splatnosti či částečné prominutí dluhů. Města v MS kraji chtějí ulevit podnikatelům, kteří na jejich území působí. Jednotlivé přístupy se různí, někde musí případnou podporu teprve schválit zastupitelstvo.
           15:42
           Do Bečvy vytekla voda s obsahem niklu
            Zvýšené množství niklu prokázaly výsledky rozborů vody z Bečvy, které v místě vyústění odpadních vod z areálu Tesla Rožnov ve Valašském Meziříčí-Juřince odebrali v úterý zástupci ČIŽP. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Nikl není pro člověka významně toxický, ale patří mezi potenciální karcinogeny, je rozšířeným kožním alergenem. Inspektoři vyšetřují, odkud látka unikla. Policie pak dál prověřuje, kdo vypustil v polovině září do řeky kyanid a otrávil tak 40 tun ryb.
            16:20
            Soud potvrdil šikanu na SZ
             Dnes už bývalá krajská státní zástupkyně v Ostravě Zlatuše Andělová několik let šikanovala a uplatňovala bossing vůči někdejší okresní státní zástupkyni v Ostravě Tamaře Kornasové. Pravomocně o tom teď rozhodl odvolací soud. Zlatuše Andělová se k případu odmítla jakkoliv vyjádřit.
             19:13
             Srážka tramvají v Ostravě
              4 lidé byli zraněni při večerní nehodě 2 protijedoucích tramvají v ostravské městské části Poruba.
              Nehoda se stala na křižovatce ulic Opavská a Martinovská. Zranění skončili v nemocnici. Podle předběžných informací řidička tramvaje jedoucí směrem na centrum Ostravy zřejmě přehlédla, nebo nerespektovala návěstidlo výhybky. Tramvaj tak v křižovatce nepokračovala rovně, jak měla, ale vlevo, a střetla se s protijedoucí tramvají.
              19:42
              Další omezení veřejné dopravy
               Veřejná doprava v MS kraji bude i nadále omezená. Některé změny, které dopravci ohlásili do 1. 11., se prodlužují do odvolání. Nově pak budou zrušené některé dálkové vlaky ČD.
               22:26
               Rekonstrukce Farské zahrady
                V centru Ostravy vzniká nový prostor pro odpočinek a zábavu. Za měsíc přivítá návštěvníky zrekonstruovaná Farská zahrada. Prostor, který byl součástí ostravského výstaviště Černá louka, je ukrytý za blokem domů. Přiléhá k němu i zbytek starého městského hradního opevnění. Město za rekonstrukci včetně projektové dokumentace zaplatilo 12,5 mil. Kč.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                2. listopad 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                31. květen

                Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. květen

                Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                29. květen

                ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

                25. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. květen

                Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

                24. 5. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám