Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Koronavirus na ZŠ ve Frýdku-Místku — Vývoj počtu nakažených — Výsledky testování v OKD — Výsledky testování v OKD — Koronavirus v OKD — Právnická fakulta UP Olomouc bude učit na dálku — Zálet repliky německého historického kluzáka — Začíná podzimní verze MHF Leoše Janáčka — Výluka mezi Velkými Losinami a Kouty — Nová policejní služebna v Prostějově — Kostýmy z pověstí Těšínského Slezska

Části dílu

01:03
Koronavirus na ZŠ ve Frýdku-Místku
  V 8. ZŠ ve Frýdku Místku jsou v karanténě 2 třídy a 11 zaměstnanců. Mezi nimi jsou i učitelé. Ošetřovné pro rodiče zatím školy v MS kraji řešit nemusí. Žádná z nich kvůli karanténě učitelů nevyhlásila ředitelské volno ani neposunula začátek školního roku.
  03:34
  Vývoj počtu nakažených
   V MS kraji za týden přibylo 230 nakažených koronavirem, to je o 52 více než v předchozím týdnu. V kraji OL hygienici evidují 89 nových případů za týden. Na vládním semaforu jsou oba regiony v bílé barvě. Oranžová označující 2. stupeň rizika a tedy počáteční komunitní přenos platí dál jen pro Prahu. Zelenou barvou, která symbolizuje existenci lokálních ohnisek, je označeno dalších 10 okresů, kromě 7 středočeských ještě Hodonín, Blansko a Třebíč.
   04:37
   Výsledky testování v OKD
    Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
    07:34
    Výsledky testování v OKD
     Záznam z tiskové konference.
     09:04
     Koronavirus v OKD
      V minulých měsících v OKD vzniklo několik ohnisek nákazy. V souvislosti s nimi bylo pozitivně testováno v polovině srpna přes 1 700 lidí. Nejzásadnější momenty shrne redaktorka Tereza Šnoblová.
      10:45
      Právnická fakulta UP Olomouc bude učit na dálku
       Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci zahájí letošní zimní semestr distanční formou výuky. Studenti a zaměstnanci se o tom dozvěděli včera odpoledne v emailu od děkana fakulty Václava Stehlíka. Vedení fakulty k tomuto kroku přistoupilo z organizačních důvodů. Teď budou mít více času na naplánování on-line výuky.
       11:49
       Zálet repliky německého historického kluzáka
        Návrat téměř ke kořenům letectví zažilo letiště Zábřeh u Dolního Benešova na Opavsku. Do vzduchu se tady vznesla replika historického kluzáku. Do války se na něm poprvé vzneslo do vzduchu mnoho budoucích bojových pilotů německé Luftwaffe, po válce se potom používal k elementárnímu plachtařskému výcviku i v Československu. Nadšencům trvala jeho stavba 7 let.
        15:18
        Začíná podzimní verze MHF Leoše Janáčka
         Živě ředitel festivalu Jaromír Javůrek.
         18:00
         Výluka mezi Velkými Losinami a Kouty
          Na železniční trati mezi stanicemi Velké Losiny a Kouty nad Desnou nebudou kvůli plánované výluce od příštího pondělí do pátku 25. 9. jezdit vlaky. Zajištěna je náhradní autobusová doprava.
          18:18
          Nová policejní služebna v Prostějově
           Policie v Prostějově otevřela nové oddělení hlídkové služby. Přibližně 30 policistů teď bude sídlit v ulici Karolíny Světlé. Do plného stavu ještě chybí dalších 10 strážců zákona, přibýt by měli zhruba do roka.
           20:47
           Kostýmy z pověstí Těšínského Slezska
            Pověsti Těšínského Slezska. Taková je nová stálá expozice v Muzeu Těšínska, která cílí hlavně na edukaci dětí. Hlavní součástí budou dobové kostýmy, které podle předloh vznikají v krejčovské dílně Marie Dopitové.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

            16. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            Události v regionech

            Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

            15. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

            14. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám