Obsah dílu

ZŠ Aleše Hrdličky uzavřela kvůli koronaviru — Uzavřené školy kvůli koronaviru — ZŠ Aleše Hrdličky uzavřela kvůli koronaviru — Vývoj počtu nakažených — Setkání studentů a seniorů — Krajský soud v kauze Studénka — Vývoj projednávání kauzy Studénka — Vrtulník odváží kleč v Jeseníkách — Měsíc od požáru v Bohumíně — Začala stavba napojení jižního obchvatu Opavy — Změny ve vedení Opavy — Přípravy na Zlatou tretru — Utkání Ligy národů Česko - Skotsko

Části dílu

00:52
ZŠ Aleše Hrdličky uzavřela kvůli koronaviru
  V MS kraji se dnes uzavřela první škola kvůli koronaviru. Jedná se o základní školu Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě. Nákaza se projevila u jednoho ze zaměstnanců. Dohromady je v karanténě přes 90 lidí. Mezi nimi jsou žáci i učitelé. Krajská hygienická stanice také šetří nové ohnisko v 8. základní škole ve Frýdku-Místku.
  03:30
  Uzavřené školy kvůli koronaviru
   Kvůli COVIDU jsou omezeny či uzavřeny i školy v celém Česku. Třeba v Děčíně je zavřená mateřská škola i se 3 pobočkami. Hygienici zde zatím potvrdili 5 případů nemoci, většinou jde o nákazy v rodinách. V Zlínském kraji je momentálně omezen provoz 10 škol. Jde o 2 mateřské školy, 5 základních a 3 střední školy. A 4 školy jsou zavřené v Plzni. Paradoxně je důvodem jen jeden pozitivně testovaný učitel, se kterým přišli do styku další pedagogové.
   04:04
   ZŠ Aleše Hrdličky uzavřela kvůli koronaviru
    Živě Hana Kazimirská, ředitelka ZŠ Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě.
    07:18
    Vývoj počtu nakažených
     Od neděle přibylo v MS kraji 21 pozitivně testovaných lidí na COVID-19, v nemocnicích leží 18 lidí.
     Na svém Twitteru to uvedl hejtman Ivo Vondrák. Nejvíce nemocných přibylo v Ostravě, Opavsku a na Frýdecko-Místecku. Za celý minulý týden se koeficient reprodukce pohyboval pod číslem 1.
     07:41
     Setkání studentů a seniorů
      Studenti Ostravské univerzity a senioři z MS kraje, kteří si v telefonovali v rámci projektu Haló, nejste v tom sami!, se dnes poprvé osobně setkali. Mimořádnou telefonní linku pro seniory spustila společnost Heimstaden, dříve Residomo,společně s Ostravskou univerzitou. Studenti tak byli od března "přítelem na telefonu" pro samostatně žijící seniory.
      09:57
      Krajský soud v kauze Studénka
       Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě se začal podruhé zabývat případem železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku z roku 2008. Vlak jedoucí z Krakova do Prahy tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať. V souvislosti s neštěstím zemřelo 8 lidí. Do Ostravy se případ vrací poté, co okresní soud v Novém Jičíně už podruhé 10 obžalovaných zprostil viny.
       12:33
       Vývoj projednávání kauzy Studénka
        A teď si připomeňme, jak probíhalo vyšetřování a soudní líčení v kauze železničního neštěstí ve Studénce. Podrobnosti připravil Jiří Loučka.
        14:21
        Vrtulník odváží kleč v Jeseníkách
         Vrtulník jako pomocník ochránců přírody. V Jeseníkách odváží z okolí Pradědu desítky tun borovice kleče. Ta je v Jeseníkách nepůvodní a Správa CHKO ji na některých místech nechala vykácet kvůli obnově vzácných horských trávníků.
         17:09
         Měsíc od požáru v Bohumíně
          Dva lidé popálení pro tragickém požáru v panelovém domě v Bohumíně zůstávají stále v nemocnici.
          Uvedla to mluvčí ostravské FNPetra Petlachová. Oba zranění jsou na standardním pokoji, hojení probíhá bez komplikací. Při požáru před měsícem zahynulo 11 lidí, desítka lidí byla zraněna. Ve sbírce vyhlášené MS krajem je zatím více než 2,5 mil. Kč.
          17:36
          Začala stavba napojení jižního obchvatu Opavy
           U Komárova začala stavba nového rondelu. Má vyřešit problémy se zdejší nebezpečnou křižovatkou.
           Ode dneška tak řidiči neprojedou po jižním obchvatu města Opavy do městské části Kylešovice.
           Omezena bude i doprava na hlavním tahu do Ostravy.
           19:19
           Změny ve vedení Opavy
            Novým náměstkem opavského primátoraje Petr Orieščík za ČSSD. Ve funkci vystřídal Hanu Brňákovou za Piráty, která koalici po sporech se vedením města opustila. Koalice na opavském magistrátu má tak nyní 5 členů. Kromě sociální demokracie to jsou lidovci, Zelená pro Opavu, hnutí Občané městských částí Opavy a vítěz komunálních voleb,hnutí ANO. V 39členném zastupitelstvu mají celkem 21 zastupitelů.
            19:47
            Přípravy na Zlatou tretru
             Na Městském stadionu v Ostravě vrcholí přípravy na 59. ročník prestižního atletického mítinku Zlatá tretra. Do města se postupně sjíždějí všichni závodníci a na sportovišti technici pracují na posledních detailech závodů. Ty budou letos provázet přísnější hygienická opatření. Ta se dotknou diváků i samotných sportovců. Některé atlety se organizátorům letos podařilo na Zlatou tretru přizvat vůbec poprvé.
             22:43
             Utkání Ligy národů Česko - Skotsko
              Živě redaktor Petr Hrčka.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              8. září 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. březen

              Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

              22. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              21. březen

              Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              20. březen

              Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. březen

              ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

              17. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám