24. srpen 2020

Část: Nakažený v kopřivnické Tatře

Obsah dílu

Začala sklizeň chmele — Začala sklizeň chmele — Maďar skončil na ministerstvu — 106 ohnisek nákazy v ČR — Nakažený v kopřivnické Tatře — Učitelé se chystají na začátek výuky — Ocenění zachránci policistů — Přechod na DVB-T2 — Medu bude méně — Vlkodlak na zámku v Novém Jičíně

Části dílu

01:02
Začala sklizeň chmele
  Také na Moravě už se rozbíhá letošní sklizeň chmele. Např. u Lipníku nad Bečvou začnou v polovině týdne. V zemědělském družstvu v Kokorách na Přerovsku, které je v regionu s téměř 200 ha největším pěstitelem, sklízejí už od víkendu. Úroda by měla být vyšší než v předchozích letech, kdy se na ní výrazně podepsala sucha. Nakonec ale ne tak vysoká, jak se ještě před pár dny čekalo.
  03:45
  Začala sklizeň chmele
   Živě Vladimír Lichnovský, předseda zemědělského družstva Kokory.
   08:10
   Maďar skončil na ministerstvu
    Epidemiolog Rastislav Maďar na vlastní žádost skončil jako člen pracovní skupiny ministra zdravotnictví pro uvolňování karanténních opatření. Ministra o tom informoval v pátek. Skupina měla za úkol dodávat ministrovi odborná stanoviska pro postup kroků, které život v Česku postupně vracely do běžného režimu po uzavření škol, většiny obchodů a dalších opatřeních. Pracovní skupinu Maďar, který působí na Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity, vedl od začátku letošního dubna.
    08:43
    106 ohnisek nákazy v ČR
     V Česku je teď podle týmu Chytré karantény 106 ohnisek nemoci covid-19. Lidé se nejčastěji nakazí v rodině, nákazu si přinesou např. z dětského tábora, večírku, ale i chmelové brigády. V poslední době souvisí případy také s fotbalovými kluby nebo svatbami. Stále se vyskytují také ve zdravotnických nebo sociálních zařízeních.
     09:08
     Nakažený v kopřivnické Tatře
      Moravskoslezské laboratoře zpracovaly o víkendu 524 testů na koronavirus. Více než 4 % vzorků byla pozitivní. Nejvíce nakažených přibylo na Novojičínsku, na Opavsku a Karvinsku. Mezi nakaženými je i jeden zaměstnanec kopřivnické automobilky Tatra Trucks.
      11:36
      Učitelé se chystají na začátek výuky
       Učitelé a vedení škol se připravují na příchod žáků. Na poradách řeší hygienická opatření, nebo se chystají na případnou 2. vlnu koronaviru. Ministerstvo zaslalo školám manuál, podle kterého mají postupovat. Obsahuje informace např. o distanční výuce. Podle epidemiologů by návrat dětí a studentů do škol mohl situaci s koronavirem v Česku zhoršit.
       13:53
       Ocenění zachránci policistů
        2 policisty, které v Beskydech koncem července zasáhl blesk, a jeden z nich utrpěl popáleniny a byl ve vážném stavu, ocenil krajský policejní ředitel. Dary dostali také jejich zachránci, kteří incident viděli a ihned zavolali pomoc.
        16:15
        Přechod na DVB-T2
         Už jen 3 dny mohou diváci na severu Moravy a Slezska sledovat programy ČT ve standardu DVB-T.
         Tehdy vysílání přejde na nový formát v HD rozlišení s názvem DVBT-2. Ten bude možný jen s novější televizí, nebo set-top boxem. Časem se změna dotkne i komerčních stanic.
         18:27
         Medu bude méně
          Domácího medu bude podle včelařů letos méně. Někteří dokonce mluví o nejhorší sezóně za posledních 50 let. Můžou za to choroby včel a chladné jaro. Cena medu tak poroste. Včelaři mají navíc i obavy z dovozu nekvalitního levného medu ze zahraničí.
          20:59
          Vlkodlak na zámku v Novém Jičíně
           Na zámku v Novém Jičíně se za necelý měsíc usadí vlkodlak. Tamní muzeum zahájí sezónu novým projektem s názvem "Akta mytologika nebo-li Fakta o mytologii". Jeho prvním tématem je mytická postava vlkodlaka. Jeden z nich měl podle pověstí žít v lesích nedaleko Nového Jičína.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           25. srpen 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám