Obsah dílu

Začala sklizeň chmele — Začala sklizeň chmele — Maďar skončil na ministerstvu — 106 ohnisek nákazy v ČR — Nakažený v kopřivnické Tatře — Učitelé se chystají na začátek výuky — Ocenění zachránci policistů — Přechod na DVB-T2 — Medu bude méně — Vlkodlak na zámku v Novém Jičíně

Části dílu

01:02
Začala sklizeň chmele
  Také na Moravě už se rozbíhá letošní sklizeň chmele. Např. u Lipníku nad Bečvou začnou v polovině týdne. V zemědělském družstvu v Kokorách na Přerovsku, které je v regionu s téměř 200 ha největším pěstitelem, sklízejí už od víkendu. Úroda by měla být vyšší než v předchozích letech, kdy se na ní výrazně podepsala sucha. Nakonec ale ne tak vysoká, jak se ještě před pár dny čekalo.
  03:45
  Začala sklizeň chmele
   Živě Vladimír Lichnovský, předseda zemědělského družstva Kokory.
   08:10
   Maďar skončil na ministerstvu
    Epidemiolog Rastislav Maďar na vlastní žádost skončil jako člen pracovní skupiny ministra zdravotnictví pro uvolňování karanténních opatření. Ministra o tom informoval v pátek. Skupina měla za úkol dodávat ministrovi odborná stanoviska pro postup kroků, které život v Česku postupně vracely do běžného režimu po uzavření škol, většiny obchodů a dalších opatřeních. Pracovní skupinu Maďar, který působí na Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity, vedl od začátku letošního dubna.
    08:43
    106 ohnisek nákazy v ČR
     V Česku je teď podle týmu Chytré karantény 106 ohnisek nemoci covid-19. Lidé se nejčastěji nakazí v rodině, nákazu si přinesou např. z dětského tábora, večírku, ale i chmelové brigády. V poslední době souvisí případy také s fotbalovými kluby nebo svatbami. Stále se vyskytují také ve zdravotnických nebo sociálních zařízeních.
     09:08
     Nakažený v kopřivnické Tatře
      Moravskoslezské laboratoře zpracovaly o víkendu 524 testů na koronavirus. Více než 4 % vzorků byla pozitivní. Nejvíce nakažených přibylo na Novojičínsku, na Opavsku a Karvinsku. Mezi nakaženými je i jeden zaměstnanec kopřivnické automobilky Tatra Trucks.
      11:36
      Učitelé se chystají na začátek výuky
       Učitelé a vedení škol se připravují na příchod žáků. Na poradách řeší hygienická opatření, nebo se chystají na případnou 2. vlnu koronaviru. Ministerstvo zaslalo školám manuál, podle kterého mají postupovat. Obsahuje informace např. o distanční výuce. Podle epidemiologů by návrat dětí a studentů do škol mohl situaci s koronavirem v Česku zhoršit.
       13:53
       Ocenění zachránci policistů
        2 policisty, které v Beskydech koncem července zasáhl blesk, a jeden z nich utrpěl popáleniny a byl ve vážném stavu, ocenil krajský policejní ředitel. Dary dostali také jejich zachránci, kteří incident viděli a ihned zavolali pomoc.
        16:15
        Přechod na DVB-T2
         Už jen 3 dny mohou diváci na severu Moravy a Slezska sledovat programy ČT ve standardu DVB-T.
         Tehdy vysílání přejde na nový formát v HD rozlišení s názvem DVBT-2. Ten bude možný jen s novější televizí, nebo set-top boxem. Časem se změna dotkne i komerčních stanic.
         18:27
         Medu bude méně
          Domácího medu bude podle včelařů letos méně. Někteří dokonce mluví o nejhorší sezóně za posledních 50 let. Můžou za to choroby včel a chladné jaro. Cena medu tak poroste. Včelaři mají navíc i obavy z dovozu nekvalitního levného medu ze zahraničí.
          20:59
          Vlkodlak na zámku v Novém Jičíně
           Na zámku v Novém Jičíně se za necelý měsíc usadí vlkodlak. Tamní muzeum zahájí sezónu novým projektem s názvem "Akta mytologika nebo-li Fakta o mytologii". Jeho prvním tématem je mytická postava vlkodlaka. Jeden z nich měl podle pověstí žít v lesích nedaleko Nového Jičína.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           25. srpen 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           28. březen

           28. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. březen

           Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

           27. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. březen

           Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

           24. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. březen

           Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

           23. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. březen

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. březen

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám