Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Poutní turistika

Každoročně lidé jezdí na Velehrad jezdí kvůli jeho cyrilometodějské tradici – jde o základy písma, jazyka i práva. Dobře ji ilustruje galerie světců - Benedikt a Bernard. Zástupci cisterciáků, kteří Velehrad pozvedli po zániku Velké Moravy.

Půvabná Kroměříž

Pohled do Kroměříže nabízí moderátorka Ivana Bártová.

Filmaři v regionu

Filmaři v regionu nacházejí vhodná místa pro natáčení. Zároveň se tu konají dvě unikátní filmové přehlídky. Letní filmová škola v Uherském Hradišti a dětský festival ve Zlíně.

Zlínské zajímavosti

Baťa. Jméno, které proslavilo a definitivně změnilo Zlín. Krajské město láká milovníky moderní architektury. Největšímu zájmu se tam ale těší druhá nejnavštěvovanější zoo v zemi.

OKD znovu těží

Společnost OKD obnovila provoz ve všech dolech. Na několik týdnů je z provozu vyřadila koronavirová nákaza, která se šířila mezi horníky. Přípravné práce začaly už v pondělí. Těžební firma ztrátu spojenou s odstávkou vyčíslila na více než 600 mil. Kč. MS kraj chce, aby těžba pokračovala co nejdéle.

Stav jednoho z popálených se zlepšil

Jednoho z popálených po bohumínském požáru dnes lékaři přesunuli z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Ve FN Ostrava se uzdravují po sobotním požáru v Bohumíně dohromady 3 lidé.
Panelový dům, kde požár propuknul, se pomalu vrací do původního stavu. Zvýšil se ale počet nájemníků, kteří se do svých bytů nechtějí vrátit. Situaci špatně psychicky snáší.

Rozvolnění opatření pro MS kraj

Živě redaktorka Lucie Křížková.

Policejní akce Speed Marathon

80 policejních hlídek v MS kraji a desítky dalších po celé republice. Policisté měří rychlost v rámci akce Speed Marathon. Řidiče o ní informovali dopředu a místa, kde hlídky stojí, navrhli sami lidé.

Tábor pro nadané s autismem

Mimořádně nadané děti s autismem se mohly zúčastnit táboru TechCamp. Pořádá ho spolek ADAM
společně s VŠB-TUO. Kromě vzdělávání má dětem pomoct s tím, aby si zvykly na nečekané změny
každodenního života. To totiž může být pro děti s autismem problém.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD