Obsah dílu

Plošné testování — Začaly přípravy na plošné testování — Začaly přípravy na plošné testování — První svatby po uvolnění pravidel — MS kraj otestuje dětské domovy — Odpady a nápor na přírodu — Odbory v Liberty zvažují stávkovou pohotovost — Textilky mění výrobu — Přibývají farmářské trhy — Koronavirus ohrožuje velké investice — Brněnské veletrhy ztrácejí stamiliony — Krkavci škodí stádům ovcí a koz — Skladby inspirované koronavirem

Části dílu

00:51
Plošné testování
  V Česku začne plošné testování na koronavirus. Testovat se bude i v Jihomoravském a Olomouckém kraji.
  01:12
  Začaly přípravy na plošné testování
   Testovat by se v celé zemi mělo asi 27 tis. dobrovolníků starších 18 let. V Praze a v Brně se budou testovat i děti od 8 do 17 let. Všichni zájemci budou muset navštívit odběrová místa. 2 vyrostou v Brně, hned 3 pak v Olomouckém kraji.
   03:36
   Začaly přípravy na plošné testování
    Živě Jaroslav Štěrba, garant pro Jihomoravský kraj a ředitel brněnské FN.
    06:43
    První svatby po uvolnění pravidel
     První svatby od uvolnění bezpečnostích opatření v souvislosti s koronavirem má za sebou olomoucký magistrát. Své ano si dnes řekli hned 3 páry novomanželů. Některé v řádném termínu,jiní jako náhradu za minulé týdny. Kvůli nouzovému stavu musela olomoucká radnice v březnu a dubnu odložit 22 obřadů.
     08:50
     MS kraj otestuje dětské domovy
      Vedení MS kraje připravuje testování v dětských domovech. V průběhu několika dnů by měli být pomocí rychlotestů na přítomnost protilátek zkontrolovány všechny děti i zaměstnanci. Domovy ale nemají vlastní zdravotníky, odbor školství tak spolu s domovy oslovuje dětské a závodní lékaře v blízkosti těchto zařízení.
      09:57
      Odpady a nápor na přírodu
       Stovky lidí v městských parcích nebo v přírodě. Pro obyvatele jedna z mála možností, jak teď mohou trávit volný čas. Hlavně ale u okének s občerstvením se tvoří dlouhé fronty a lidé po sobě nechávají odpadky. V parcích se tak častěji uklízí a jejich správci prosí lidi o větší vzájemnou ohleduplnost.
       12:13
       Odbory v Liberty zvažují stávkovou pohotovost
        Odboráři v hutním podniku Liberty Ostrava zvažují vyhlášení stávkové pohotovosti. Kvůli chystanému odstavení jedné vysoké pece se bojí o budoucnost firmy. Sestavili stávkový výbor. Dočasná odstávka pece kvůli pandemii koronaviru, a tím pádem nižší poptávce po oceli, omezí výrobu o 20 %a sníží skladové zásoby oceli. Opatření má trvat do konce srpna.
        12:47
        Textilky mění výrobu
         Třeba textilky na Krnovsku narychlo změnily výrobu. Produkují teď roušky a gumičky. Některé z nich ale neuspěly s nabídkou pro stát. Ministerstvo trvá na certifikaci výrobků.
         15:43
         Přibývají farmářské trhy
          Po více než měsíční pauze se v MS kraji uskutečnily první farmářské trhy. Ty proběhly ve Frýdlantě nad Ostravicí. Stánkaři dodržovali odstupy, k dispozici byla také dezinfekce. Zájem o regionální produkty byl velký.
          16:40
          Koronavirus ohrožuje velké investice
           600 mil. Kč. Až tolik může podle primátora Tomáše Macury vzít Ostravě koronavirus. 300 mil. chce proto ušetřit na běžných výdajích města. Starostové městských obvodů ale chtějí raději odložit velké stavby nad 100 mil. Kč. Nejistý tak může být osudnové koncertní síně za 1,5 mld. Kč.
           18:22
           Brněnské veletrhy ztrácejí stamiliony
            Jenom za březen přišly Veletrhy Brno o tržby ve výši 350 mil. Kč. Podle mluvčího společnosti Jaroslava Bílka se jedná o celkovou ztrátu poboček v Brně a v Německu. Veletrhy v reakci na vládní opatření zrušily 10 pracovních míst, ukončily činnost pracovníků na dohodu a ve zkušební době. Zastavily taky všechny investice. V nedohlednu je tak plánovaná výstavba nové haly D.
            19:18
            Krkavci škodí stádům ovcí a koz
             Ovce a kozy ohrožují krkavci. Za poslední týdny usmrtili několik desítek mláďat. Chovatelé jsou bezradní, tento pták se totiž řadí mezi chráněné druhy zvířat.Zakročit nemůžou ani myslivci, zákon jim to nedovoluje.
             21:25
             Skladby inspirované koronavirem
              Tři skladby inspirované současnou pandemií dnes ve světové premiéře zahraje Brno Contemporary Orchestra. Zkomponovali je Slovák Miroslav Tóth, Polák Michal Wróblewskia brněnský autor Pavel Zlámal. Orchestr hraje v komorním složení a je rozptýlený po celé budově Divadla na Orlí, odkud bude koncert streamovat.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              22. duben 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              30. březen

              30. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. březen

              Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

              29. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              28. březen

              Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. březen

              Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. březen

              Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

              23. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám